Istnieje wyjątkowa więź między kobietami i kwiatami. Uwielbiamy być obdarowane pięknymi bukietami, a także adorowane różami.

Gdy ktoś nas kocha

Jeśli staramy się o względy kogoś, w kim się zakochaliśmy, prawie zawsze wybierzemy czerwone róże. Oznaczają one namiętność i płomienne, gorące uczucie. Dla niepewnych swoich uczuć warto wybrać bezpieczne tulipany lub róże herbaciane w dowolnym kolorze. Dla wesołej, pogodnej dziewczyny idealnie sprawdzą się również słoneczniki.

Gdy chcemy pogratulować lub podziękować

Odpowiednimi kwiatami w ramach uznania będą goździki, storczyki i anturium, a także frezje i lilie. Gdy chcemy pogratulować komuś zawodowego sukcesu, wybierajmy mocne i zdecydowane kolory kwiatów, ubrane w piękne dodatki. Gdy ktoś bliski obroni dyplom, ukończy szkołę lub zda egzamin na prawo jazdy, doskonale sprawdzą się skromne bukiety  w stonowanych kolorach: błękitnych, białych, kremowych, różowych.

W ramach wdzięczności za przysługę możemy podarować komuś mniej formalne rośliny doniczkowe. Jeśli to nasza przyjaciółka lub przyjaciel, właściwe będą sukulenty, fiołki afrykańskie i kaktusy w zabawnych doniczkach.

Z okazji rodzinnych uroczystości

Każdy z nas choć raz został zaproszony na sporą, rodzinną uroczystość, taką jak ślub, chrzest lub pierwsza komunia święta. Wtedy często zastanawiamy się, czy powinniśmy z takiej okazji podarowywać bukiety? Odpowiedź jest prosta. Bukiety wspaniale prezentują się na rodzinnych fotografiach, więc z pewnością będą miłą pamiątką. Dla dziewczynek z okazji komunii można podarować białe margaretki, a szatkę na chrzest ozdobić zielonym mirtem. Na ślubie idealnie sprawdzą się białe róże i lilje.

Na pożegnanie

Niestety, nie unikniemy nieubłaganego i przychodzi taka chwila, gdy trzeba pożegnać się z kimś na zawsze… lub tylko na chwilę. Wieńce pożegnalne są najczęściej wykonane ze sztucznych kwiatów oraz iglastych gałęzi, które podkreślają smutną podniosłość chwili. Odpowiednią wiązankę pomoże dobrać hurtownia kwiatów sztucznych jak bomm.pl, w ciężkich chwilach możemy również liczyć na pomoc konsultantów ze sklepu internetowego. Jeśli nie możemy towarzyszyć zmarłemu w jego ostatniej drodze, rozwiązaniem będą sztuczne kwiaty i sklep online, który wyśle bezpośrednio wybraną przez nas wiązankę do rodziny lub na grób. 

Na rozstanie

Aby definitywnie zakończyć związek, możemy zrobić to przy subtelnej pomocy języka kwiatów. Na tą niefortunną okazję istnieją specjalne gatunki kwiatów: kamelie i cynie.

Źródła: