Podstawę pielęgnacji cery zawsze powinien stanowić krem. Zwłaszcza jeśli na horyzoncie pojawia się problem zmarszczek i braku jędrności cery. Bardzo dobry krem na zmarszczki potrafi błyskawicznie ujędrnić skórę i wygładzić nawet utrwalone bruzdy. Jak go wybrać i czy naprawdę warto inwestować w najdroższe specyfiki?

Zwróć uwagę na skład

Pierwszym krokiem do wybrania kosmetyku jest sprawdzenie ich składów. Zaufaj najnowszej technologii. Wielu producentów tworzy różnego rodzaju produkty, które zawierają nowoczesne formuły i ekstrakty. Tylko one mają zdolność wpływania na skórę na poziomie komórkowym. Dzięki temu efekty stosowania są trwałe i długo się utrzymują. Bardzo dobry krem na zmarszczki nie musi wcale zawierać składników z najwyższej półki czy ekskluzywnych. Równie skuteczne są także „zwykłe” kosmetyki, które możesz dostać w każdej drogerii.

Nie zaniedbuj nawilżania

Stosowanie kremu na zmarszczki nie oznacza, że nie musisz już sięgać po kosmetyki nawilżające. Nawadnianie jest najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji i bez tego nie ma szans, by ujędrnianie się powiodło. Jednakże warto wiedzieć, że bardzo dobry krem na zmarszczki zawiera także składniki nawilżające. Najlepszym z nich jest fragmentaryczny kwas hialuronowy. Jego cząsteczki pochłaniają wodę i zatrzymują ją w skórze przez naprawdę długi czas. Dzięki temu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna i gęsta. Nawilżenie niweluje także widoczność płytkich zmarszczek – „rozprasowuje twarz”, by ta stała się gładka.

Inne oznaki starzenia się skóry pod lupą

Bardzo dobry krem na zmarszczki powinien zawierać nie tylko składniki, których celem jest eliminacja bruzd i zmarszczek. Zwróć uwagę, czy specyfik dobrze działa na różnego rodzaju oznaki starzenia się skóry. Jest to bardzo ważne, ponieważ widocznym objawem upływu czasu są nie tylko zmarszczki, lecz także poszarzenie, brak jędrności i elastyczności. Tylko zajęcie się wszystkimi problemami może dać efekt, którego potrzebujesz. Mniejsze zmarszczki nic nie znaczą, jeśli twarz jest sucha, pozbawiona blasku, a jej owal nie jest już wyraźny.

Kremy na dzień czy kremy na noc?

Zastanawiasz się, czy najlepszym sposobem na zmarszczki jest stosowanie kremu na dzień, czy na noc? Odpowiedź jest prosta – obu. Najlepiej wybrać oba kremy z jednej serii, będą się najlepiej uzupełniać. Kremy na dzień są delikatniejsze, mają luźniejszą strukturę, nie zostawiają tłustego filmu i dobrze się wchłaniają, by można było zastosować je pod makijaż. Są także ochronne, często poza tym, że działają przeciwzmarszczkowo, mają składniki zwalczające wolne rodniki i niwelujące szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Najlepszym orężem w walce ze zmarszczkami jest jednak krem na noc – w czasie snu skóra jest najbardziej podatna na regenerację i wchłanianie składników odżywczych, dlatego bez jego stosowania nie zobaczysz dobrych efektów. Z drugiej strony bez kremu na dzień skóra może się ciągle degenerować. Oba kosmetyki po prostu się uzupełniają.