Kawa przygotowywana za pomocą ekspresów może być naprawdę smaczna niczym napoje przyrządzane przez baristów w kawiarniach. Wystarczy wcisnąć guzik, odczekać kilkanaście sekund i już po chwili możemy cieszyć się pysznym napojem. Pełna automatyzacja sprawia, że użytkowanie ekspresu to duża przyjemność i oszczędność czasu. Jakie są najważniejsze funkcje ekspresu, które pozwalają zaoszczędzić czas podczas przygotowywania kawy?

  1. Szybki czas nagrzewania wody

Ekspresy do kawy na kapsułki mogą znacznie ułatwić przygotowywanie doskonałych napojów w domowych warunkach. Nie musimy udawać się do kawiarni, aby skosztować pysznej kawy, szczególnie jeżeli jesteśmy zbyt zajęci w ciągu dnia. Poranna kawa z ekspresu pozwoli nam zacząć dzień z dużą dawką energii. Przed wyjściem z domu przeważnie nie mamy czasu na przygotowywanie dobrej kawy, dlatego tym bardziej warto korzystać z ekspresu, który znacznie ułatwia przyrządzanie napoju.

Ekspres taki jak De’Longhi Expert&milk od Nespresso dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu grzewczego jest gotowy do użytku w zaledwie 25 sekund. Szybki czas nagrzewania wody sprawia, że na kawę z ekspresu kapsułkowego nie trzeba długo czekać. Ekspres Delonghi na kapsułki Nespresso pozwala oszczędzić cenny czas o poranku. Temperatura wody jest dobierana automatycznie, zgodnie z preferowanym rodzajem kawy, jaką chcemy przyrządzić. Czas nagrzewania wody zależy od mocy ekspresu. Powyższy model osiąga maksymalną moc aż 2090 W. Szybkość przygotowania kawy ma szczególne znaczenie, kiedy kilkoro domowników ma ochotę na ulubioną kawę.

  1. Duża pojemność pojemnika na zużyte kapsułki

Kawa jest hermetycznie zamknięta w niewielkich kapsułkach, które pozwalają zachować pełnię smaku. Dopiero kiedy igła przebije pojemnik i rozpocznie się proces parzenia, uwalniane są aromaty. Wspomniany wcześniej ekspres posiada duży pojemnik na zużyte kapsułki, co pozwala wygodnie przygotować kilka filiżanek kawy bez konieczności każdorazowego opróżniania pojemnika.

Na napój nie trzeba długo czekać. Ekspres działa błyskawicznie, bez zbytniej ingerencji użytkownika. Wystarczy tylko włożyć kapsułkę do komory, by już po chwili cieszyć się pysznym smakiem kawy Nespresso. Kapsułki, które zużyjemy, trafiają do dużego pojemnika, który mieści 10-12 zużytych kapsułek, dzięki czemu nie trzeba go codziennie opróżniać. Możemy zapomnieć o ciągłym czyszczeniu ekspresu i fusach, które mogą znaleźć się przypadkowo na blacie kuchennym.

  1. Automatyczne usuwanie zużytej kapsułki z systemu ekstrakcyjnego

Aby przygotować ulubioną kawę, należy umieścić kapsułkę w komorze ekstrakcyjnej i nacisnąć przycisk. Po zrobieniu napoju kapsułka zostaje automatycznie usunięta, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga od nas ręcznego wykonywania tej czynności.

Mogłoby się wydawać, że przedstawione funkcje nie zabierają wiele czasu. Jeśli jednak pijemy kawę codziennie, różnica jest spora. Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie trzy funkcje, czyli szybki czas nagrzewania wody, dużą pojemność pojemnika na zużyte kapsułki oraz automatyczne usuwanie zużytej kapsułki z systemu ekstrakcyjnego, okazuje się, że oszczędność czasu jest naprawdę znaczna. Szczególnie jeżeli zależy nam na szybkim przygotowaniu kawy bez żadnych niespodzianek!