Szycie zabawek i akcesoriów dziecięcych wymaga nie tylko precyzji, ale przede wszystkim – kreatywności. Masz mnóstwo pomysłów? A może – wciąż szukasz sposobu jak uatrakcyjnić projekty dla najmłodszych? Wykorzystaj materiał minky i sprawdź, z jakimi tkaninami warto go łączyć!

Minky – miękki polar o uniwersalnym zastosowaniu

Tekstylia i akcesoria dziecięce muszą być nie tylko kolorowe, ale przede wszystkim – bezpieczne. Niewątpliwą zaletą będzie wytrzymałość tkaniny, łatwość utrzymania jej w czystości i miękkość. Nie powinna również powodować podrażnień. Obawiasz się, że niewiele materiałów spełni Twoje wymagania? Okazuje się, że wybór może być naprawdę spory, a pierwsze miejsce bez wątpienia zajmie materiał minky, czyli miękki polar o uniwersalnym zastosowaniu. Z czym go łączyć i jak dbać o projekty zrealizowane z łączonych tkanin?

Z czym łączyć materiał minky?

Nie bez powodu materiał minky jest tak chętnie wykorzystywany w pracowniach krawieckich i rękodzielniczych. Odpowiedni również dla początkujących amatorów maszyny do szycia, doskonale wygląda w towarzystwie innych tkanin. Jednokolorowy polar, gładki lub charakteryzujący się wypustkami w kształcie niewielkich kół możesz łączyć z wzorzystą popeliną bawełnianą albo bawełną.  Takie zestawienie będzie doskonale wyglądało w przypadku śpiworków, kompletów pościeli albo maskotek. Ciekawym pomysłem mogą okazać się dekoracyjne poduszki, girlandy do dziecięcego pokoju, wkładki do wózków albo – zabawki sensoryczne.

Nie wiesz, gdzie kupić wysokogatunkowy polar? Bogatą gamę kolorystyczną materiału minky znajdziesz w sklepie Miku Miki. Zachwycił Cię więcej niż jeden odcień? Nic nie stoi na przeszkodzie, by w jednym projekcie połączyć dwa albo trzy kolory, a całość uzupełnić wzorzystą bawełną.

Inne projekty z wykorzystaniem materiału minky

Materiał minky to idealna tkanina na prześcieradła, także te na gumce. Dodatkowo – doskonale sprawdzi się jako cienki kocyk albo narzuta na dziecięce łóżeczko. W takiej sytuacji warto wykorzystać dwie warstwy materiału. Dodatkowo możesz je uzupełnić wystającymi wzdłuż krawędzi wstążeczkami.

Jak dbać o projekty z łączonych tkanin?

Zastanawiasz się, jak dbać o projekty z łączonych tkanin? Wbrew pozorom – nie są wymagające w pielęgnacji. Gotowy produkt możesz prać w pralce automatycznej, korzystając z programu do tkanin delikatnych. Unikaj wirowania i wysokich temperatur, nie korzystaj również z agresywnych detergentów.