Chyba każda z nas ma w swojej szafie co najmniej kilka propozycji czapek, zarówno tych cieńszych na przejściowe pory roku jak i tych cieplejszych – idealnych na zimę. Okazuje się jednak, że czasem naprawdę niełatwo jest nam wybrać czapkę, w której będziemy się sobie podobać i w której będziemy się dobrze czuć. A jednak, czapkę warto nosić nie tylko ze względów zdrowotnych – czapki dzianinowe damskie mogą być też doskonałą ozdobą każdej stylizacji, mogą ją urozmaicić i dodać jej charakteru.

Jak wybrać czapkę idealną?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że czapki dzianinowe damskie mogą mieć przeróżne fasony, co nie znaczy, że w każdym będziemy dobrze się prezentować. Najlepszym rozwiązaniem jest dobrać kształt i rodzaj czapki do kształtu naszej twarzy. Jeśli nasza twarz jest mocno pociągła i mamy szerokie czoło, dobrze jest pomyśleć o czapce, która lekko przykryje czoło, albo też będzie wzbogacona o nauszniki. Taka czapka nie może jednak za bardzo stać i być rozbudowana do góry.

Natomiast zupełnie inaczej jest w przypadku, kiedy nasza twarz ma kształt okrągły. Wówczas najlepiej wybierać te modele czapek, które naszą twarz wysmuklą, będą lekko przylegające, ale na przykład będą opadać na jeden bok. Najgorszą czapką dla okrągłej twarzy będzie gruba czapa z ogromnym, stojącym, futrzanym pomponem, która dodatkowo powiększy jeszcze naszą głowę.

Jakie rodzaje czapek warto wziąć pod uwagę?

Bardzo ładnie i naturalnie wyglądają czapki o niezbyt grubych, ale luźnych splotach w stonowanych kolorach. Szara lub też kremowa czapka będzie nam pasować do wszystkiego, a jeśli mamy ochotę zaszaleć – możemy wybrać model z dodatkiem złotej lub srebrnej nitki lub model z dodatkowym, niewielkim pomponem. Dla osób aktywnych, które dodatkowo lubią prostotę dobrym rozwiązaniem będzie czapka typu “smerfetka”, która odpowiednio przylega do głowy i ma bardzo uniwersalny krój. I najważniejsze – nigdy nie warto rezygnować z noszenia czapki. Zawsze, jeśli tylko spróbujemy to znajdziemy czapkę, która będzie pasowała zarówno do nas samych jak i do naszej stylizacji.