Rozpoczynając przygodę z rękodziełem, postawiłeś na ręczne tworzenie biżuterii? Zanim na dobre utkniesz w biżuteryjnym gąszczu niezbędnych elementów i akcesoriów, koniecznie przeczytaj poniższy poradnik. Nie tylko dowiesz się, co musisz przygotować przed realizacją pierwszego projektu, ale także – sprawdzisz, gdzie warto kupić kamienie syntetyczne, szklane kryształki i elementy ze stali chirurgicznej.

Narzędzia, bez których nie zaczniesz, czyli co warto mieć

Samodzielne tworzenie biżuterii wcale nie musi być trudne. Jest jednak jeden warunek – do realizacji każdego, nawet najprostszego projektu musisz się odpowiednio przygotować. Co warto mieć? Przede wszystkim szczypce, zarówno okrągłe, służące do tworzenia oczek i zawijania końcówek drutu, jak i płaskie, przeznaczone do zaciskania elementów i zamykania ogniwek. Nie zapomnij również o szczypcach tnących – dzięki nim precyzyjnie przytniesz drut i linkę jubilerską. Żeby wszystko mieć w zasięgu ręki, można je kupić w trzypaku – takie rozwiązania oferują dobre sklepy z elementami do tworzenia biżuterii.


Niezbędne akcesoria – kamienie syntetyczne to nie wszystko!

Niestety – biżuteria to nie tylko koraliki w wybranym kolorze i żyłka jubilerska albo dedykowana gumka. Zwłaszcza jeśli chcesz tworzyć bardziej wymagające projekty. Jakie akcesoria okażą się niezbędne, by mogły powstać wyjątkowe naszyjniki, kolczyki i bransoletki?

– Koraliki, kamienie syntetyczne i perły, a także – pojedyncze kamienie do zdobień. Najwygodniej kupować je w sznurach. Takie rozwiązanie pozwala bez trudu utrzymać porządek, a dodatkowo, wyraźnie ułatwia pracę. Nie wiesz, po jakie warianty sięgnąć na początku? Wszystko zależy od tego, jakie dodatki chcesz tworzyć. Niemniej jednak, jeśli nie jesteś przekonany, czy to hobby jest dla Ciebie, postaw na kamienie syntetyczne. Chociażby w sklepie Elementownia znajdziesz propozycje charakteryzujące się wysoką estetyką.

– Akcesoria, czyli bigle, zapięcia, zawieszki, elementy montażowe, nakładki i przekładki – jednym słowem wszystko , co musisz mieć, żeby zrealizować wybrany projekt. Zastanawiasz się, czy warto sięgać po warianty wykonane ze srebra (nierzadko dodatkowo złocone) i stali chirurgicznej, czy lepiej postawić na tańsze, metalowe zamienniki? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się ta pierwsza opcja – zarówno stal chirurgiczna, jak i srebro są niezwykle eleganckie, poza tym wykorzystanie tych materiałów zwiększy liczbę odbiorców Twojej biżuterii.

– Inne materiały, czyli żyłki jubilerskie, gumki i druciki to absolutna podstawa. Dodatkowo warto sięgnąć po igły jubilerskie. Tak zaopatrzony, możesz zmierzyć się z pierwszym projektem!