1_maxKażdy, kto zajmuje się ogrodnictwem czy uprawą roli wie, jak ważna jest prawidłowa ochrona roślin, zwłaszcza w okresie zimowym. Bez tego trudno o sukces , niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z niewielkim ogródkiem czy ogromnym przedsiębiorstwem. Na szczęście nowoczesne technologie sprawiają, że łatwiej chronić rośliny. Jednym z takich rozwiązań – które jest bardzo popularne i nie wymaga dużych nakładów finansowych czy specjalistycznych narzędzi – jest stosowanie agrowłókniny.

Czym jest agrowłóknina? Najprościej stwierdzić, że to wykonany z włókien poliuretanowych materiał ochronny. To sprawia, że jest bardzo lekki, a jednocześnie może być produkowany w wielu odmianach, zależnie od przeznaczenia. Agrowłóknina zwykle posiada tzw. stabilizator UV. Chronią rośliny – w zależności od przeznaczenia – przed niskimi temperaturami, śniegiem, zanieczyszczeniami, insektami czy innymi zagrożeniami. Mogą być stosowane do ochrony praktycznie wszystkich możliwych odmian roślin – od winogron poprzez iglaki, od małych upraw po duże drzewa i krzewy w ogromnych sadach. Niektóre z rodzajów agrowłókniny są pomocne też w ochronie przed chwastami w okresie wiosennym.

W sklepie ZNAMICIRUOŚNIE dysponujemy kilkoma rodzajami agrowłókniny, które można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zimowe i wiosenne. Jak sama nazwa wskazuje, ten podział określa, kiedy należy je stosować.

Agrowłóknina zimowa jest cięższa i szczególnie przydatne w bezśnieżne zimy. Stabilizator UV zabezpiecza przed nadmiernym i szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a okryte agrowłóknina uprawy są też mniej narażone na wiatr i niskie temperatury.

Agrowłóknina wiosenne jest lżejsza, służy do ochrony roślin, które zostały niedawno zasadzone czy wysiane. Dzięki jej stosowaniu uprawy są zabezpieczone przed szkodnikami, ale do roślin cały czas dociera odpowiednia ilość światła słonecznego, tworzy się odpowiedni mikroklimat, co sprzyja ich rozwojowi. Zarówno wersje zimowe jak i wiosenne dostarczane są przez renomowaną firmę MEGRAN.

Sklep ZNAMICIUROŚNIE dysponuje też agrowłókniną antychwastową, która zapobiega pojawianiu się szkodliwych dla upraw roślin. To bardzo przydatne w warzywnictwie, oraz wszędzie tam, gdy trzeba chronić nowe rośliny np. przy zakładaniu ogrodów. Ich stosowanie może przyspieszyć zbiory.

Agrowłóknina to przyjazny dla środowiska materiał, którego stosowanie nie wymaga skomplikowanych narzędzi. Warto jednak dobrać odpowiedni ich rodzaj do chronionych upraw, w czym z chęcią pomoże obsługa sklepu ZNAMICIUROŚNIE.

Autorem artykułu jest:

Agrowłóknina