Bardzo dużo ludzi zastanawia się, czy podczas spraw rozwodowych opłaca korzystać się z pomocy adwokata. Niektórzy uważają, że potrafią się sami obronić i doprowadzić sprawę do końca. Natomiast drudzy takich zdolności nie mają i są za tym, aby nawiązać współpracę z adwokatem. Poniżej przedstawiamy wyjaśnienie zawodu adwokata rozwodowego oraz przybliżamy informacje, które miejmy nadzieję, przybliżą Cię do podjęcia decyzji odnośnie skorzystania z usług prawnych w tej kwestii. Sprawdź szczegóły.

Kim jest adwokat rozwodowy?

Jest to osoba z doświadczeniem prawnym, która ma bardzo dużą wiedzę i umiejętności z zakresu prawa cywilnego. Adwokat, który zajmuje się sprawami rozwodowymi ma na celu osiągnięcie wymiernych korzyści dla swoich klientów. Dąży do tego, aby wszystkie wykonywane przez niego działania były zgodne z obowiązującym prawem. Oczywiście adwokatem nie może zostać każdy. A to dlatego, że jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko i nie każdy się na nie nadaje. Aby pełnić funkcję prawnika, to trzeba przede wszystkim ukończyć studia na kierunku prawniczym z pozytywnym wynikiem, odbyć aplikację, zdać egzamin na adwokata oraz zostać zapisanym na liście prawników.

Czy warto korzystać z usług adwokata podczas rozwodu?

Wiele osób, zanim skorzysta z usług adwokata, zadaje sobie wiele pytań, które dotyczą nie tylko przebiegu rozwodu, ale również kosztów z nim związanych. Część z nich od samego początku zdecydowana jest na korzystanie z usług prawnych, a część z nich nie jest co do tego bardzo przekonana. Jednak trzeba wiedzieć, że istnieje kilka takich kwestii, w których pomoc prawnika jest jak najbardziej przydatna. Chodzi tutaj o te bardziej skomplikowane sprawy, czyli sytuacje, kiedy dochodzi pomiędzy małżonkami do spornych kwestii. Może być to na przykład sprawa związana z dzieckiem (ustalenie kontaktów z dzieckiem, alimenty na dziecko bądź też ustanowienia władzy rodzicielskiej), a także z podziałem majątku czy też w ustaleniu, po której stronie leży wina, jeśli małżonkowie rozwodzą się w konflikcie. Doświadczenie, które posiada adwokat, pozwoli mu spojrzeć w obiektywny sposób na sprawę i stworzyć taktykę, która będzie w stanie usatysfakcjonować klienta.

Jakie usługi świadczy adwokat w ramach procesu rozwodowego?

Działania, które wykonuje adwokat, powinny być zawsze zgodne z prawem. Jeśli chodzi o proces rozwodowy, to działania prawnika obejmują w tym przypadku sporządzanie pism procesowych dla klienta, konsultacje prawne czy też reprezentacja go przed sądem. Trzeba tutaj zaznaczyć, że aby sąd mógł wszcząć postępowanie rozwodowe, to trzeba złożyć odpowiednio sformułowany pozew rozwodowy. Bardzo często osoby, które samodzielnie piszą taki wniosek, popełniają sporą ilość błędów, co opóźnia cały proces. Pomoc adwokata może okazać się w tym przypadku bardzo pomocna, ponieważ posiada on dużą wiedzę i wie, na co trzeba zwrócić uwagę przy pisaniu takiego pisma. A wpływa to oczywiście na przyspieszenie całego procesu.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszego adwokata rozwodowego w Warszawie?

Jeśli poszukujesz adwokata rozwodowego w Warszawie, to skorzystaj z usług naszego prawnika. A to dlatego, że do każdego zlecenia podchodzi on w indywidualny sposób. Pogłębia swoją wiedzę o nowe informacje oraz doskonali swoje umiejętności. Wykonuje wszystko zgodnie z prawem i dokłada wszelkich starań, aby klient był zadowolony. Cechami, którymi kieruje się nasz adwokat rozwodowy Warszawa to uczciwość, rzetelność, profesjonalizm oraz zaufanie.