Płaszcze damskie to najpopularniejsze okrycia wierzchnie na wiosnę. Są lekkie, eleganckie i sprawiają, że kobiety wyglądają w nich niezwykle atrakcyjnie. Dobrze dobrane płaszcze podkreślają atuty sylwetki, wysmuklają figurę i dodają gracji. Jakie więc płaszcze wybierać na wiosnę?

Trencze

Najpopularniejsze na wiosnę są oczywiście trencze. Pojawiły się one jeszcze w 1879 roku, a odpowiedzialny za nie jest sam Thomas Burberry, który to wymyślił tkaninę o ukośnym splocie. Dziś wiele osób na trencze mówi właśnie burberry, by uczcić założyciela jednego z najpopularniejszych domów modowych na świecie. A jak wyglądają trencze? Są to płaszcze dwurzędowe, mają szerokie klapy, a w talii są przeciągnięte paskiem z klamrą. To, co je wyróżnia, to niesamowita elegancja połączona z komfortem noszenia. Ponadto, płaszcze te są uniwersalne i pasują do każdej figury, jak i do różnego rodzaju ubrań. Kiedyś trencze kojarzone były jedynie ze stonowanymi kolorami i klasycznymi wzorami, dziś panuje większa dowolność i różnorodność kolorystyczna, o czym można się przekonać oglądając płaszcze na allani.pl/wyszukaj/plaszcze-wiosenne.

 

Płaszcze oversize

Płaszcze typu oversize modne są co roku, a to przez fakt, że są one bardzo wygodne. Można śmiało założyć je do eleganckich ubrań, jak i tych bardziej casualowych, a nawet sportowych. Płaszcze oversize nie pasują jednak każdej kobiecie. Powinny zrezygnować z nich niskie, szczupłe panie, ponieważ taki fason je zwyczajnie przytłoczy. Dużo lepiej będzie prezentował się na wysokich i szczupłych kobietach. Osoby puszyste również powinny zrezygnować z tego kroju, ponieważ może je niepotrzebnie pogrubić. Decydując się na taki luźny płaszcz trzeba mieć przemyślaną całą stylizację. Raczej nie można dobrać do niego ubrań również w typie oversize. Powinny one być dopasowane, by podkreślały sylwetkę. Jedynie płaszcz może być w takiej stylizacji luźniejszy.

 

Płaszcze chesterfield

Płaszcze chesterfield określane są także mianem dyplomatek. Charakteryzują je długie, wąskie klapy i brak paska w talii. Dyplomatki dostępne są w wersji jednorzędowej i dwurzędowej. Na wiosnę warto wybrać model zapinany na jeden większy guzik, który łatwo będzie rozpiąć, kiedy będzie nam gorąco. Jeżeli chodzi o ubrania, do których można założyć płaszcz chesterfield, to zdecydowanie lepiej postawić na te eleganckie. Dyplomatki przeznaczone są bowiem do oficjalnych, biznesowych stylizacji.

 

Prochowce

Prochowce to bardzo popularne płaszcze w okresie wiosenno-letnim. Zazwyczaj wykonywane są z lekkich i przewiewnych materiałów. To, co je charakteryzuje, to szeroki kołnierz, długość do połowy łydki i rozcięcie z tyłu. Najmodniejsze prochowce występują w jasnych, stonowanych barwach, które podkreślają lekkość tego fasonu. Co ważne, ten typ płaszcza można dopasować do wielu ubrań. Odpowiednie będą do nich eleganckie sukienki, spodnie z dzianiny, spódnice o różnym kroju, ale i bardziej casualowe ubrania jak rurki czy legginsy. Jeżeli chodzi o buty, prochowce pięknie prezentują się ze szpilkami, chociaż nie brakuje kobiet, które chętnie zakładają do nich baleriny lub sneakersy i też wyglądają świetnie.