Urządzanie salonu kąpielowego uzależnione jest od wielkości pomieszczenia, którym dysponujesz. Zazwyczaj w pierwszej kolejności decydujesz się na wannę lub prysznic, a do tego dobierasz pozostałe elementy – miskę WC, umywalkę i ewentualnie bidet. Dopiero na końcu zaczynasz planować to, gdzie i jakiego rodzaju szafki zmieszczą się w pozostałą przestrzeń. Może się wtedy okazać, że wcale nie ma jej już tak wiele, jak początkowo Ci się wydawało. Szafka łazienkowa z lustrem będzie więc idealna!

Przestrzeń ukryta za lustrzaną taflą

Meble łazienkowe mogą przybierać najróżniejszą postać, jednak ich podstawę stanowi przestronna szafka wisząca z lustrem. Z oczywistych względów umieszcza się ją nad umywalką. Możesz wtedy przygotowywać się do wyjścia i przeglądać w lustrze, a wszystkie niezbędne kosmetyki masz pod ręką. Ponieważ szafki te wyposażone są w system cichego domykania, nie grozi Ci żadna katastrofa.

Na wygodnych półeczkach rozłożysz kosmetyki i akcesoria, których w łazience jest naprawdę sporo. W zależności od tego ile osób mieszka w Twoim domu, dobierz takich rozmiarów mebel.

Szafka łazienkowa z lustrem dla całej rodziny

Powieszenie w łazience szafki z lustrem na pewno ułatwi organizację przestrzeni. Miej jednak na uwadze to, czy mieszkasz sam, czy z czterema innymi osobami. Każda z nich potrzebuje przecież szczoteczkę do zębów, pastę i inne drobiazgi. Aby to wszystko wygodnie przechowywać, zdecyduj się na większych rozmiarów szafkę wiszącą. Będziesz mieć wtedy też większe lustro. Takie rozwiązanie może oznaczać, że warto byś zamontował pod spodem dwie umywalki. Jest to wykonalne i bardzo modne, dlatego dobrze przemyśl tę kwestię przed remontem pomieszczenia.

Nie ograniczaj się jednak do tego, co znasz. Łazienkową szafkę wiszącą z lustrem możesz też umieścić w innym miejscu, np. tworząc z nich wygodny do przechowywania rzeczy słupek. Zyskasz wtedy większą powierzchnię lustrzaną , w której z łatwością cały się przejrzysz.

Stylowe wykończenie w Twojej łazience

Meble łazienkowe nie muszą być nudne, a szafki wiszące z lustrem są tego przykładem. Np. te, które oferuje e-sklep Cudna Łazienka, dostępne są z różnych kolorach, od bieli, przez szarości i imitację drewna, aż po intensywną czerwień. Wybór innego, niż klasyczne rozwiązanie, z pewnością doda wnętrzu wyrazu. Być może właśnie to jest brakujący element, którego potrzebujesz, by stworzyć nowoczesną i stylową łazienkę na lata.

Kolory uzyskuje się poprzez naklejenie na szafkę folii meblowej. Z jednej strony jest ona odporna na wilgoć, a z drugiej ułatwia czyszczenie mebli. Jeśli po czasie stwierdzisz, że wolisz inny odcień, z łatwością samodzielnie przerobisz tego rodzaju szafkę, bez konieczności wymiany jej na nową.