Na rynku dostępny jest ogromny wybór zabawek, które różnią się między sobą materiałem z jakiego zostały wykonane, kształtem, kolorem, funkcjami i przeznaczeniem. W ostatnim czasie do łask wróciły te wykonane z drewna i cieszą się one coraz większą popularnością. Jak czyścić drewniane zabawki? Odpowiadamy!

Dlaczego warto wybrać zabawki drewniane?

Drewniane zabawki mają wiele zalet. Biorąc pod uwagę ofertę https://zlapzabawke.pl/, przede wszystkim są ekologiczne, gdyż jest to surowiec naturalny, który rozkłada się znacznie szybciej niż plastik. Są także bardziej wytrzymałe od plastikowych. Dziecko nie zniszczy ich tak szybko. Bez problemu będą mogły posłużyć niejednemu maluchowi. Przedmioty wykonane z drewna są odporne na upadki, kontakt z wodą, gryzienie i rzucanie. Zabawki pozwalają na rozwój wyobraźni i kreatywności u dziecka. Drewno jest materiałem bardzo przyjemnym w dotyku, co zachęca maluchy do zabawy. Wielkość zabawek jest dostosowana do dłoni najmłodszych.

Jakie zabawki drewniane wybrać dla dziecka?

Zabawki drewniane powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że spełniają one wszystkie normy i przepisy bezpieczeństwa obowiązujące na rynku Unii Europejskiej. Wszystkie jej krawędzi muszą być idealnie gładkie i nie mogą farbować. Barwniki, których używa się do pokrycia przedmiotów, powinny być nietoksyczne. Decydując się na zabawki z drewna, należy je dopasować do wieku i zainteresowań dziecka. Dla niemowlaków możesz wybrać grzechotki. Z kolei dla maluchów uczących się nauki chodzenia ciekawą propozycją mogą okazać się pchacze. Wraz z rozwojem dziecka powinieneś wybierać takie przedmioty, które są coraz bardziej złożone i wymagają od niego większej precyzji w obsłudze. Mogą to być klocki, kolejki, warsztat dla majsterkowicza, domek dla lalek czy też wszelkiego rodzaju puzzle i układanki.

Jak czyścić drewniane zabawki?

Zabawki z drewna wymagają odpowiedniego czyszczenia. Dzięki temu będą służyły maluchowi przed długi czas. Przed pierwszym użyciem należy je przemyć ciepłą wodą z użyciem detergentu. Jeśli jest to przedmiot dla niemowlaków, powinieneś wykorzystać do tego celu preparat używany do kąpieli dziecka. Drewniane zabawki powinny być czyszczone zawsze, gdy zauważysz na nich brud lub gdy bawiły się nimi inne dzieci. Po umyciu należy pamiętać o dokładnym ich wysuszeniu. Możesz do tego wykorzystać ręczniki papierowe i materiałowe szmatki. Następnie połóż je w pobliżu kaloryfera, ale nie bezpośrednio na nim.