Zmiana koloru włosów powinna być przemyślaną decyzją, ponieważ nic nie potrafi zepsuć humoru tak skutecznie jak niezadowolenie ze swojej fryzury. Trudno uzyskać piękny, głęboki i pełen refleksów odcień, za pomocą domowej koloryzacji, a sprawa dodatkowo się komplikuje, jeśli chodzi o jasne kolory. Dlatego najlepiej zaufać specjaliście i sięgnąć po profesjonalne produkty L’Oreal Professionnel Blond Salon Expert.

L’Oreal Professionnel Blond – koloryzacja, która zawsze zachwyca

Nie każda kobieta jest miłośniczką brązowych lub czarnych włosów. Wiele pań najlepiej czuje się w świetlistym blondzie albo marzy o uzyskaniu właśnie takiego koloru i odświeżeniu swojego wyglądu. Trzeba jednak pamiętać, że taki zabieg nie należy do najłatwiejszych, ponieważ blondy są wyjątkowo trudne. Co to znaczy? Przy tego rodzaju barwach niebywale ważny jest odcień, tonacja, refleksy i pielęgnacja włosów.

Farby blond L’Oreal gwarantują bezpieczeństwo i możliwość uzyskania wymarzonych efektów, jednak zanim przystąpimy do koloryzacji włosów, warto wybrać się na konsultację do specjalisty. To bardzo ważne szczególnie, kiedy blondynkami będziemy po raz pierwszy. Taka wykwalifikowana osoba jest w stanie wybrać odcień, który najlepiej będzie współgrał z naszą cerą i oczami, co w konsekwencji prowadzi do podkreślenia urody i wydobycia atutów. Równie istotna jest tonacja – zbyt zimne i blade blondy oraz te ciepłe, bardziej złote pasują tylko niektórym paniom.

W salonie istnieje też możliwość, z której bardzo często korzystają koloryści, a mianowicie mieszenie ze sobą różnych farb L’Oreal, aby w ten sposób uzyskać spersonalizowany, idealnie dobrany odcień. Nie da się zrobić czegoś takiego w domu, a poza tym często bardzo trudno zrozumieć, co kryje się pod tajemniczymi cyferkami i nazwami podanymi na opakowaniu produktu, dlatego tak często zdarza się, że efekt samodzielnego farbowania znacznie odbiega od tego obiecanego przez producenta na opakowaniu.

Włosy w kolorze blond potrafią skutecznie odmłodzić i ożywić cały wizerunek, ale równie często szpecą i sprawiają, że fryzura wygląda sztucznie, jest pozbawiona naturalnego blasku i refleksów. Potrzeba odpowiednich produktów oraz dużej wprawy, aby uzyskać pełen życia blond, który nie będzie płaski, mdły i nudny. Powinien zaskakiwać naturalnością i sprawiać wrażenie muśniętego słońcem.

Nie zapominaj o właściwej pielęgnacji po farbowaniu włosów

Koloryzacja niesie za sobą ryzyko osłabienia, a nawet zniszczenia włosów. Dzieje się tak ze względu na szkodliwe substancje zawarte w farbach. W przypadku odcieni blond głównym winowajcą jest zwykle rozjaśniacz, dlatego lepiej nie eksperymentować samodzielnie w domu. Farby do włosów L’Oreal gwarantują bezpieczeństwo stosowania, a specjalista dodatkowo zadba o odpowiednie odżywienie i nawilżenie kosmyków bezpośrednio po koloryzacji włosów. Dlaczego to takie ważne? Rozjaśnianie wiąże się z przesuszeniem i osłabieniem kondycji włosów. Fryzura może stać się niesforna i trudna do ułożenia. Z tych powodów warto zaufać profesjonalnym kosmetykom przeznaczonym do pielęgnacji po farbowaniu. Trzeba pamiętać o tym, że piękne włosy to przede wszystkim zdrowe włosy. Kolorysta po farbowaniu zastosuje indywidualnie dobrane preparaty, a następnie poleci kosmetyki do użytku domowego. Regularne stosowanie sprawi, że fryzura nie tylko będzie lśniąca i zachwycająca, lecz także (a może przede wszystkim) nie będzie narażona na działanie niekorzystnych czynników, które mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji pasm oraz blaknięcia koloru.

Zaufaj zaawansowanej technologii L’Oreal Professionnel Blond Salon Expert i ciesz się swoim nowym, doskonałym wizerunkiem każdego dnia.