W ostatnich latach rozkwitła moda na odnawialne źródła energii, a w tym na elektrownie słoneczne. Coraz bardziej popularna fotowoltaika jest bardzo uniwersalnym systemem pozyskiwania energii, gdy panele fotowoltaiczne można zamontować niemalże wszędzie i nie będą one kolidować z otoczeniem, ani lokalną infrastrukturą – czego nie zawsze można powiedzieć na przykład o turbinach wiatrowych

W ostatnich latach rozkwitła moda na odnawialne źródła energii, a w tym na elektrownie słoneczne. Coraz bardziej popularna fotowoltaika jest bardzo uniwersalnym systemem pozyskiwania energii, gdy panele fotowoltaiczne można zamontować niemalże wszędzie i nie będą one kolidować z otoczeniem, ani lokalną infrastrukturą – czego nie zawsze można powiedzieć na przykład o turbinach wiatrowych. Większość potencjalnych inwestorów, zwłaszcza tych prowadzących biznes, zastanawia się, czy jest to w ogóle opłacalne. Nasza firma oferuje kompleksowe wykonanie fotowoltaiki dla firm, a jeśli chcą Państwo zapoznać się ze szczegółowymi rozpiskami opłacalności, można to sprawdzić za pomocą kalkulatora fotowoltaiki na stronie Feste.pl. Jest tam również rozpisany zakres prac, który jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać.

Fotowoltaika w Warszawie

Jako, że stolica jest bardzo dobrze rozwinięta gospodarczo, to fotowoltaika w Warszawie (https://feste.pl/) rozwija się bardzo dobrze. Coraz więcej firm, zarówno produkcyjnych, jak i usługowych decyduje się na montowanie systemów fotowoltaicznych w swoich nieruchomościach. Niektórzy są w stanie pokryć z tego źródła nawet kilkadziesiąt procent zapotrzebowania na energię. Opłacalność fotowoltaiki jest na tyle duża, że inwestycja jest w stanie zwrócić się ciągu dziesięciu, dwudziestu lat. Jest to zależne od wielu czynników, o których przeczytacie Państwo na stronie naszej firmy.

Cena fotowoltaiki

Cena fotowoltaiki w Warszawie może wahać się w bardzo rozległych widełkach. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zaprezentują Państwu szczegółową ofertę, która będzie dopasowana do Państwa potrzeb, a tym samym będzie można dokładniej oszacować koszty. Wstępnie można jednak powiedzieć, że najtańsze instalacje zaczynają się już od kilku tysięcy złotych.

Jakie są plusy inwestycji w fotowoltaikę?

Dostępny na naszej stronie kalkulator fotowoltaiki https://feste.pl/kalkulator/ wskazuje jasno, że inwestycja ta nie należy do najmniejszych. To fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Nie oznacza to jednak, że elektrownia fotowoltaiczna nie jest opłacalna. Owszem, pozornie wydaje się, że to dużo pieniędzy, a zwrot, który nastąpi po wielu latach to zbyt długi czas oczekiwania. Na instalacje fotowoltaiczne trzeba jednak patrzeć całościowo, a nie tylko przez pryzmat dużej inwestycji.

Opłacalność fotowoltaiki https://feste.pl/zysk-i-koszt-instalacji-fotowoltaicznej/ powinno się bowiem rozpatrywać pod różnymi kątami – przedstawiamy więc największe plusy zdecydowania się na instalacje fotowoltaiczne:

  • długoterminowe zyski
  • możliwość sprzedaży prądu
  • niskie rachunki za prąd bądź brak kosztów związanych z prądem
  • energia z paneli fotowoltaicznych może zasilić wszystkie urządzenia w domu
  • dbałość ekologię

Ten ostatni argument, a więc pomoc środowisku powinien przemawiać do nas najbardziej. Dlaczego? Wbrew pozorom sprawa ta wygląda prosto. Wiele osób, którym nakreśla się temat problemów ekologicznych, bagatelizuje go twierdząc, że przecież jednostka nie będzie w stanie zmienić całego świata. Owszem, ale co, jeśli tych jednostek w naszym otoczeniu znajdzie się więcej? Wtedy różnice będą już widoczne. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi o ogniwa fotowoltaiczne. Niewielka zmiana może wiele zdziałać.

Skąd pozyskać pieniądze na instalacje fotowoltaiczne?

Jeśli przerażają nas koszty, jakich poniesienia wymaga elektrownia słoneczna, można odetchnąć z ulgą. Istnieją bowiem specjalne projekty, do których korzystania zachęca nas Państwo. Można ubiegać się bowiem o dotacje na fotowoltaikę. W zależności od miejsca zamieszkania oraz tego ile wkładu własnego chcemy wnieść, a także jak duża będzie to inwestycja, państwo jest w stanie sfinansować nam jej część, czy też dokonać tak zwanej dopłaty.

Z takich rozwiązań korzysta coraz większa ilość osób, które już po montażu fotowoltaiki zgodnie przyznają, iż była to naprawdę dobra decyzja. Opłacalność widoczna jest nie tylko w samych rachunkach. Okazuje się bowiem, że jest to po prostu bardzo praktyczne rozwiązanie – człowiek, a właściwie gospodarstwo staje się w pewnym sensie niezależny energetycznie.