Ortodoncja to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Doceniają to w szczególności pacjenci, których marzenia o pięknym uśmiechu są nie tylko łatwiej, ale też szybciej osiągalne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Poznaj najnowocześniejszą metodę służącą niwelowaniu wad zgryzu – Invisalign.

Nowoczesna ortodoncja:

  • Invisalign a prostowanie zgryzu w tradycyjny sposób
  • Zalety nowoczesnej ortodoncji
  • Dodatkowe udogodnienia przy leczeniu Invisalign

Invisalign a prostowanie zgryzu w tradycyjny sposób

W nowoczesnej ortodoncji wciąż stosuje się tradycyjne aparaty złożone z metalowego łuku oraz zamków przyklejonych bezpośrednio do szkliwa. Chociaż osiągane w ten sposób efekty są fenomenalne, pacjenci oczekują czasem nieco więcej, np. większego komfortu i elastyczności terapii. W tym przypadku egzamin zdaje inna metoda wykorzystywana w nowoczesnej ortodoncji – Invisalign.

Leczenie metodą Invisalign polega na noszeniu przez pacjenta przezroczystych nakładek, które są zaprojektowane pod konkretny układ zgryzu i w taki sposób, by stymulować przesuwanie się poszczególnych zębów zgodnie z ustalonym przez specjalistę planem. Nakładki są zdejmowalne i pod tym względem przypominają ruchome aparaty stosowane m.in. u dzieci. Z drugiej strony, pacjent powinien nosić je przez co najmniej 20-22 godziny na dobę.

Dlaczego pacjenci chętnie korzystają z nowoczesnej ortodoncji?

Możliwość ściągania aparatu w dowolnym momencie niweluje większość bolączek towarzyszących leczeniu ortodontycznego klasycznym aparatem. Dzięki temu możesz np. zdjąć nakładki do jedzenia czy na czas mycia, pozbywając się wszelkich ograniczeń w tym temacie. Ma to znaczenie m.in. w kontekście trudności w jedzeniu pewnych grup pokarmów w obawie przed odklejeniem zamka czy też domycia zębów wokół nich, co często prowadzi do próchnicy i innych schorzeń.

Istotne jest również to, że w metodzie Invisalign już na samym początku znasz plan leczenia oraz czas jego trwania z dużą dokładnością. Dzięki temu nie tylko oszacujesz, od kiedy Twój uśmiech zacznie wyglądać tak, jak chcesz. To również wskazówka dotycząca tego, ile dokładnie wyniesie Cię prostowanie zgryzu, a także możliwość starannego zaplanowania budżetu na ten cel.

Dodatkowe udogodnienia dla pacjentów korzystających z metody Invisalign

Choć leczenie wad zgryzu metodą Invisalign jest doskonałym przykładem nowoczesnej ortodoncji, u sprawdzonego ortodonty we Wrocławiu możesz skorzystać z wielu innowacyjnych usług, które wpłyną na efekt i komfort całego procesu. Jedną z nich jest cyfrowe planowanie uśmiechu, które pomoże zwizualizować efekt planu leczenia.

Jak to działa? Na początku ortodonta wykona zdjęcia wewnątrz- i zewnątrzustne przy użyciu skanera iTero. Następnie zostaną one wykorzystane do przedstawienia wyglądu zgryzu po zakończeniu ustalonego planu usunięcia wad zgryzu. Posłuży do tego oprogramowanie Clincheck.

Dzięki takiej wizualizacji nie tylko zobaczysz to, jak będzie wyglądać Twój uśmiech, jeśli zdecydujesz się na leczenie. Poznasz też od razu czas noszenia aparatu oraz poznasz wszystkie etapy, z jakich będzie składać się proces prostowania ułożenia zębów.

Samo leczenie będzie przebiegać w komfortowej atmosferze głównie za sprawą dwóch czynników. Głównym z nich jest aplikacja My Invisalign, za pomocą której będziesz kontrolować realizację planu oraz pilnować terminów wymiany nakładek. Stanowi ona również skarbnicę wiedzy o noszeniu nakładek Invisalign, która rozwieje wiele wątpliwości.

Pacjenci zwracają również uwagę na możliwość przeprowadzania wizyt kontrolnych poprzez system Virtual Appointment. W rezultacie odbywają się one online, a dzięki temu szybko i bez wychodzenia z domu. Podczas takich wizyt możesz śmiało omówić swoje obawy i problemy, a lekarz zweryfikuje je, jednocześnie sprawdzając postęp leczenia.