Stojaki na rower bardzo często można zauważyć w przestrzeni miejskiej, ale tak naprawdę można je użytkować także prywatnie, montując na przykład przed domem czy też pod zadaszeniem, w garażu lub w innym miejscu, w którym  rowery nie będą narażone na deszcz czy mróz. Czym się kierować wybierając najlepsze stojaki rowerowe?

Stabilność i trwałość

 Markowe stojaki na rower, produkowane przez cieszące się zaufaniem klientów firmy, wcale nie muszą być drogie zwłaszcza jeżeli chodzi o stojaki pojedyncze, czy z dwoma miejscami na parkowanie, czyli takie, których używa się w domach prywatnych. Już za kilkadziesiąt złotych można nabyć naprawdę solidny oraz trwały stojak, dzięki któremu roweru nie trzeba będzie kłaść na ziemi podczas przerwy w korzystaniu z niego. Trwałość, jaką posiadają stojaki na rower odzwierciedla się między innymi  w tym, że przez wiele lat zachowują one dobry stan.

 Ważne są także akcesoria do montażu jakie są przesyłane razem ze stojakiem. Muszą to być kołki rozporowe, pozwalające stabilnie i na trwałe przykręcić stojak do podłoża lub do ściany. Przed kupnem akcesoriów, takich jak stojaki na rowery, należy zwrócić uwagę na to czy producent lub dystrybutor dostarcza także narzędzia oraz środki niezbędne do tego, aby zamontować ten sprzęt.

Wyznaczniki dobrej jakości

 Innym parametrem, który wyznaczają dobrą jakość akcesoriów, takich jak stojaki na rowery jest na przykład antykorozyjność, którą można uzyskać dzięki powłoce ocynkowanej. Z pewnością nie raz stojak będzie narażony na działanie wilgoci, więc bez odpowiedniej powłoki już po kilku miesiącach nie wyglądałby dobrze .

Kolejna sprawa to możliwość przypięcia roweru za pomocą wężyka, dzięki czemu nawet jeżeli sprzęt będzie stał przed domem, to nie będzie narażony na kradzież.To spory walor, na którego trzeba także zwrócić uwagę przy zakupie. Jeżeli dokonujemy kupna stojaków na rowery przez internet, to trudno nam ocenić ich solidność, jednakże można to stwierdzić na przykład sprawdzając wagę produktu. Im jest ona większa, tym też rower będzie miał stabilniejszy oparcie. Stabilność oczywiście zależy także od samej konstrukcji stojaka oraz tego, w jaki sposób przykręca się  go do podłoża.

Niezbędne certyfikaty i atesty

Markowe stojaki na rowery jak też inne produkty powinny posiadać świadectwo zgodności z normami, które obowiązują w naszym kraju oraz w Unii Europejskiej. Jeżeli decydujemy się kupić stojak niemarkowy, będący na przykład chińską podróbkę, to nie możemy liczyć na takie certyfikaty, a co za tym idzie nie możemy też oczekiwać doskonałej jakości.

Z tego względu warto zainwestować w droższe, ale naprawdę dobre produkty marek specjalizujących się w tworzeniu akcesoriów rowerowych. To naprawdę inwestycja na lata, chociaż bardzo trudno powiedzieć tutaj o dużym wydatku, ponieważ pojedyncze stojaki na rowery kosztują naprawdę niewiele, zwłaszcza, że koszt zakupu rozkłada się w tym wypadku na wiele lat użytkowania bez wymiany sprzętu. Dzięki markowemu zakupowi mamy pewność jego jakości.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P