domŚwiatło stanowi bardzo ważny element wystroju wnętrza – nie tylko spełnia funkcje użytkowe, ale także tworzy określony nastrój? Wybór odpowiedniego oświetlenia zależy przede wszystkim od przeznaczenia pomieszczenia, bowiem Twoja sypialnia, pokój dzienny czy łazienka wymagają różnych systemów oświetleniowych.

Interesujące rozwiązanie do salonu to lampy i abażurami wykonanymi z koronki i stylizowanymi na „matą czarną”. Natomiast te zdobione czarnymi kryształami spodobają się miłośnikom stylu glamour. A finezyjne wzory nadadzą indywidualny charakter minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzom i wprowadzą w surową przestrzeń romantyczną nutę.

Obiekty kolekcjonerskie możesz wyeksponować za pomocą oświetlenia punktowego skierowanego na przedmiot. Odpowiednie do tego celu są halogeny lub żarówki LED.

Do pokoju kąpielowego – oprócz konwencjonalnego oświetlenia [halogenów) – możesz wybrać efektowne kryształowe żyrandole w stylu barokowym, które rozproszą światło i podkreślą wyrafinowany styl wnętrza. W łazience warto także zamontować oświetlenie o wyższej klasie ochronności na działanie wody. Lampy takie oznacza się symbolem IP44 lub IP65.

W sypialni spędzasz 1/3 swego życia, wnętrze to wymaga więc odpowiednie) oprawy świetlnej. Niezbędne są lampki nocne o łagodnym, ciepłym zabarwieniu, wprowadzające komfortowy, przyjazny nastrój. A podświetlane rodzinne fotografie w pokoju sypialnym to rozwiązanie alternatywne wobec kinkietów.

Szeroki wybór oświetlenia znajdziesz w sklepach Praktiker