Zakup mieszkania to bardzo ważny moment w życiu każdej kobiety. Od tego momentu staje się ona prawowitą Panią Domu. Jednak zanim to nastąpi musi wybrać swoje wymarzone gniazdko. Oto kilka porad, jak to zrobić.
1. Po pierwsze: musimy się zastanowić jak duże mieszkanie jest nam potrzebne? Określenie optymalnej powierzchni bardzo ułatwia dokonanie odpowiedniego wyboru. Należy zastanowić się ile metrów potrzebujemy w przeliczeniu na jednego domownika. Jeszcze łatwiejszym sposobem jest wybieranie mieszkania w oparciu o potrzebną liczbę pomieszczeń.
2. Po drugie: gdzie chcemy mieszkać? Doskonale jeśli mamy wybraną miejscowość. To pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas szukania dewelopera. Pamiętajmy, że jeżeli wybraliśmy, np. stolicę Wielkopolski to nasz deweloper Poznań powinien znać jak własną kieszeń. My przecież, podczas poszukiwań odpowiedniego mieszkania, będziemy polegać na jego znajomości miasta. A bez tego ani rusz, jeżeli szukamy odpowiedniej lokalizacji.
3. I to jest trzecia ważna sprawa: lokalizacja. Tu należy zastanowić się nad tym w jakiej okolicy chcemy mieszkać? Czy wolimy zgiełk i hałas panujący w centrum? Czy może bardziej odpowiada nam spokój i cisza na obrzeżach miasta. Ponadto musimy określić pożądane sąsiedztwo. A tu w pierwszej kolejności myślimy o: sklepach, szkole, przedszkolu, przychodni itp. Trzeba również zastanowić się nad dojazdem do pracy. Dwie godziny spędzone na dojazdach do i z miejsca pracy, nie są idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
4. Po czwarte: trzeba wybiegać w przyszłość. Każda Pani Domu planuje. Jeżeli kupujemy mieszkanie to powinniśmy wybiec kilka lat do przodu i zastanowić się czego oczekujemy od życia. Być może teraz marzy nam się mieszkanie w centrum, ale myślimy również o powiększeniu rodziny. Mieszkanie na obrzeżach będzie w tym przypadku bezpieczniejsze i spokojniejsze. Poza tym pytajmy dewelopera o inwestycje, które są planowane w najbliższej przyszłości, właśnie w otoczeniu danej nieruchomości. Obrzeża mogą stać się prawdziwym piekłem jeżeli, np. miasto wybuduje tam swoją obwodnicę.

Istotne, by pamiętać o profesjonalnym odbiorze technicznym mieszkania – warto w tym celu poprosić o pomoc doświadczonych inżynierów.