Bielizna ciążowa to nie tylko figi i biustonosze. Odpowiednia koszulka pozwoli poczuć się przyszłej mamie w pełni komfortowo.

Koszulka to bardzo ważna część garderoby kobiety w ciąży. Bielizna ciążowa tego typu w chłodne dni wybornie będzie chroniła przed zimnem, w letnie zaś sprawdzi się jak top. W sklepach znajdziemy takie, które skutecznie zastąpią biustonosz, jak i zwykłe, które nałożymy na niego. Od nas zależy, jaka koszulka nam się przyda i jaka będzie najbardziej odpowiednia. Wybierając model, który nie będzie wymagał noszenia biustonosza, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy górna część koszulki została wyprofilowana tak, że na pewno podtrzymuje biust. Trzeba mieć też na uwadze, że nie będzie ona w takim samym stopniu funkcjonalna jak biustonosz.

Bielizna ciążowa powinna być przede wszystkim wygodna i przyjazna skórze. Nie inaczej jest z koszulkami. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Przede wszystkim ważny jest rozmiar takiej koszulki. W zależności od etapu ciąży, trzeba cały czas mieć gdzieś z tyłu głowy myśl, że nasz brzuch będzie w najbliższym czasie rósł. Koszulka powinna być zatem wybierana z tą myślą. Nie chodzi o to, byśmy wybierały topy przypominające worki. Ważne, by rozmiar był odpowiedni do naszej zmieniającej się figury. Za ciasna koszulka nie tylko będzie nas uciskać, ale też nie będziemy w niej wyglądać estetycznie i schludnie.

Koszulka powinna być również przewiewna. Skóra przyszłej mamy jest znacznie bardziej wrażliwa, a przez to łatwiej o podrażnienia, odparzenia. Jeśli zatem mamy wybór, nie ubierajmy się w topy z tkanin, w których będzie nam co rusz gorąco. Najlepiej postawić na bawełnę. Wszelka bielizna ciążowa z niej wykonana to gwarancja, że skórze nie grożą żadne wysypki i wypryski. Poza tym bawełniane figi, koszulki czy koszule nocne cechuje niebywała miękkość, dzięki czemu ich noszenie to prawdziwa przyjemność.

Koszulka ciążowa przyda się, bez wątpienia, każdej kobiecie spodziewającej się dziecka. Nie tylko będzie się w niej czuła w pełni komfortowo, ale też ładnie wyeksponuje brzuch.