jestempaniadomu - enelDla naszych najbliższych i dla nas samych dostęp do lekarza oraz kompleksowa opieka medyczna są sprawami bardzo ważnymi. Jako matki i żony, a przede wszystkim – jako kobiety dbające o zdrowie – szukamy najlepszych rozwiązań. Jak zapewnić sobie i swym najbliższym dostęp do lekarzy – specjalistów? Czy wizyty w prywatnych gabinetach naprawdę muszą się wiązać z dużymi wydatkami?

Ubezpieczenie medyczne: co warto wiedzieć na jego temat?

Ubezpieczenie medyczne powinien posiadać każdy z nas. Jest ono ubezpieczeniem obowiązkowym, dzięki któremu w razie konieczności możemy skorzystać z bezpłatnych badań w państwowych placówkach. Składki na to ubezpieczenie odprowadza nasz pracodawca, jeśli prowadzimy własną działalność – opłacamy je sami. Dzięki temu każdy z nas może leczyć się za darmo. Wiadomo jednak, że długie kolejki do specjalistów oraz czas oczekiwania na przyjęcie do szpitala są największą bolączką pacjentów. Nic dziwnego, że wśród osób troszczących się o rodzinę oraz ceniących swój czas coraz większym uznaniem cieszy się prywatna opieka medyczna. Jeszcze nie tak dawno za korzystanie z prywatnych porad lekarskich trzeba było sporo zapłacić. Dziś specjalne polisy otwierają przed nami drzwi do prywatnych gabinetów, a na specjalistyczne leczenie wcale nie musimy wydawać fortuny. Wystarczy opłacić składkę o określonej w umowie wysokości, by korzystać z szerokiego zakresu usług medycznych we wskazanych przez ubezpieczyciela placówkach.

Dla kogo taka polisa jest dobrym rozwiązaniem?

Prywatne ubezpieczenia medyczne są na tyle elastyczne, że każdy może dopasować je do swych potrzeb. Mogą z nich korzystać zarówno wielkie firmy, które w ten sposób chcą dodatkowo zmotywować swych pracowników do wydajniejszej pracy, ale docenią je również osoby indywidualne, dla których ważna jest wygoda związana z dostępem do prywatnych klinik. Jest to jednak przede wszystkim idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają rodziny i chcą im zapewnić najlepszą opiekę. O tym, że rodziny są najliczniejszą grupą wśród pacjentów takich placówek najlepiej świadczy fakt, że w niemal każdym prywatnym ośrodku zdrowia oferowane są rodzinne pakiety medyczne. Dzięki nim i duzi, i mali mogą skorzystać z kompleksowych badań w sposób łatwy, przyjemny i wygodny.

Jak to działa?

Jak działają prywatne ubezpieczenia medyczne w praktyce, można sprawdzić w wielu nowoczesnych ośrodkach i poradniach. Odwiedzając Centrum Medyczne Enel-Med możemy przekonać się, że zakres świadczeń oferowanych w ramach polisy jest szeroki i na tyle elastyczny, że można dostosować go do potrzeb każdego z członków rodziny. Wśród pakietów dostępne są różne zakresy, w których znajdziemy m.in.: dla seniorów – dostęp do specjalistów i badań kontrolnych; dla najmłodszych – specjaliści dziecięcy, pediatrzy, wizyty domowe. W takich placówkach czekają też na nas rodzinne pakiety medyczne, dzięki którym z wszystkich usług można skorzystać w atrakcyjniejszej cenie.  Pakiety można wykupić także indywidualnie, dla dziecka, dla rodzica z dzieckiem oraz z partnerem (i nie jest tu wymagany status mąż/żona).