MakijażWiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez nawet delikatnego makijażu. Dzięki niemu mogą ukryć ewentualne mankamenty urody i podkreślić to, z czego są dumne. Sama technika wykonywania makijażu jest określona kilkoma zasadami, jednak wiele pań niestety zapomina o tym, jak istotna jest właściwa baza. W tej roli doskonale odnajdują się dostępne na rynku kremy nawilżające.

Jaki powinien być krem pod makijaż?

Wybór odpowiedniego produktu, który dodatkowo będzie pełnił funkcję bazy pod makijaż, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jest to determinowane faktem, że krem nakładany pod podkład lub puder musi posiadać pewne właściwości, dzięki którym makijaż będzie trwały i estetyczny, a co szczególnie istotne, umożliwi skórze swobodne oddychanie.

Podążając tym tropem, krem stosowany pod makijaż musi w pierwszej kolejności zapewniać długotrwałe nawilżenie i odżywienie cery. Ponadto nie może przyczyniać się do zatykania porów i gromadzenia w nich zanieczyszczeń, przyczyniających się do powstawania rozmaitych niedoskonałości. Ważne jest także aby łatwo się rozprowadzał i stosunkowo szybko wchłaniał.

Jaki krem wybrać?

Skóra niesprawiająca na co dzień większych problemów, zazwyczaj wykazuje dużą tolerancję względem większości dostępnych na rynku kosmetyków. Jednak już w przypadku cery suchej, wrażliwej czy alergicznej, wybór właściwego produktu jest znacznie trudniejszy, ponieważ poza podstawowym zadaniem, musi również spełnić często ściśle określone wymagania.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z oferty dermokosmetyków, dostępnych jedynie w aptekach, takich jak Physiogel. Odnaleźć w niej można między innymi krem intensywnie nawilżający, który świetnie sprawdzi się nawet w przypadku cery przesuszonej, wykazującej nadwrażliwość czy reagującej alergicznie na niektóre czynniki.

 

Czym wyróżnia się krem intensywnie nawilżający?

Odpowiedni krem, a zwłaszcza nakładany na skórę suchą, wrażliwą lub alergiczną, powinien nie tylko gwarantować trwałość makijażu, ale również spełniać potrzeby wymagającej cery. Dzięki temu możemy nie tylko cieszyć się eleganckim i estetycznym wyglądem, ale jednocześnie zadbać o zdrowie i kondycję skóry, a w rezultacie olśniewać promienną cerą nawet bez warstwy podkładu.