torebkaCzy zestawienie słów „porządek” i „torebka” jest w ogóle możliwe? W większości przypadków damskich torebek jest to rzeczywiście dość trudne do zrobienia. Co możemy zrobić, żeby zapanować nad chaosem i poradzić sobie z bałaganem w torebce?

Mężczyźni śmieją się, że w damskiej torebce, która jest „otchłanią bez dna”, przydałoby się zamontowanie światła. Być może projektanci wyjdą naprzeciw pomysłowi panów. Jednak jak na razie zamiast tego, w kobiecej torebce możemy znaleźć paragony, ulotki, kosmetyki, pilniczki, ładowarki do telefonów, klucze, przybory do włosów, artykuły higieniczne – i to wszystko w jednym miejscu. Dodatkowo telefon dzwoni jak oszalały ukryty między chusteczkami a gumami do żucia. Jak zapanować nad tym chaosem?

Czy to wszystko naprawdę jest potrzebne?

Na początek warto zadać sobie proste pytanie: dlaczego tak się dzieje? Wiadomo, że większość kobiet ma wiele spraw na głowie i nie przejmuje się tak prozaiczną kwestią, jak porządek w torebce. Szczególnie jeśli o ład musi zadbać zarówno w domu, jak i w pracy. Dodatkowo często dostajemy różnego rodzaju reklamy, ulotki, wizytówki i najlepszym i najbardziej poręcznym miejscem do ich gromadzenie jest zazwyczaj torebka. Poza tym przecież zawsze mogą się na coś przydać.

Torebkowy must have

Jeśli regularne utrzymanie porządku przychodzi nam z wielkim trudem, postarajmy się wyznaczyć sobie systematyczny czas na sprzątanie torebki. Przy przeglądaniu zawartości zadajmy sobie pytanie: „Kiedy ostatnio używałam tej rzeczy?”. W większości przypadków nawet nie zdajemy sobie sprawy, co kryje w sobie nasza „towarzyszka”. Z pewnością zawsze musimy mieć przy sobie chociażby telefon, portfel, klucze, notes, chusteczki czy podstawowe kosmetyki. Lista z wielu przypadkach jest znacznie dłuższa.

Co robić?

Najlepszą receptą na zachowanie porządku w torebce jest jej funkcjonalność. Kupienie odpowiedniego modelu to już połowa sukcesu. W zwycięstwie nad bałaganem może nam pomóc serwis Zalando.pl, który oferuje szeroki wybór torebek. Koniecznie powinnyśmy kierować się ilością przegródek czy wmontowanym organizerem, który wyznacza miejsce poszczególnych rzeczy. Możemy nawet dokupić sobie oddzielny organizer, dostosowany niemal do każdej torebki. Nie wszystkie ładne torby są funkcjonalne, dlatego przy zakupie należy zadać sobie pytanie, czy zależy nam na walorach wizualnych, czy też na sprawnym poruszaniu się w kobiecym świecie.