Beztroska, lato, zabawa, czas spędzony z rodziną, wszechobecny i zniewalający zapach świeżego ciasta – tak kojarzą się nam czasy dzieciństwa i wolne dni spędzane w babcinej kuchni. Jak przenieść tę sielankową atmosferę do swojej kuchni? Jest na to prosty przepis: naturalne materiały, florystyczne akcenty, zioła, kwiaty, jasne kolory i drewniane meble kuchenne.

Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym to rozwiązanie ponadczasowe, a w dodatku cieszące się coraz większą popularnością. To gwarancja przytulnego nastroju, który osiągniemy w dużym stopniu przez wprowadzenie drewnianych mebli kuchennych. Nie mniej ważne są tutaj również dodatki, obowiązkowe jest drewno, glina, wiklina. W tym przypadku nie musimy uważać z ilością, taki kontrolowany przepych jest jak najbardziej wskazany.

Meble kuchenne z duszą

Kuchni rustykalnej nie można wyobrazić sobie bez drewnianych mebli kuchennych. To wdzięczny materiał, który wspaniale ociepla wnętrza, dodaje klasy i zapewnia poczucie łączności z przeszłością. Idealnie jest, gdy uda nam się zdobyć stare meble z rodzinnego domu, ale nie zawsze mamy taką możliwość. I tu z pomocą przychodzą nam meble kuchenne stylizowane na stare. Koniecznie musi pojawić się tutaj drewniany stół kuchenny z towarzyszącymi mu krzesłami. Jeśli zależy nam na wiernym odwzorowaniu wnętrza wiejskiej chaty to powinniśmy postawić również na drewniane skrzynie i ławy. Gotowe zestawy mebli kuchennych można bez problemu kupić w salonach meblowych. W dziedzinie mebli kuchennych na uwagę zasługują wyjątkowe zestawy firmy Bauformat.

Rustykalne dodatki i kolory

W kuchni rustykalnej jest wszechobecne drewno i wszelkie naturalne materiały. Wszystko to, co pozwoli uzyskać przytulne wnętrze. Na krzesłach pojawiają się poduszki, w oknach firanki i świeże zioła w doniczkach, tu i ówdzie warto postawić gliniane garnuszki, wiklinowe koszyczki, suszone kwiaty. Na półkach ciekawie prezentują się też ozdobne słoiki z domowymi przetworami. Nawet akcesoria kuchenne powinny być dopasowane do całości, dlatego emaliowane lub miedziane garnki i patelnie będą jak najbardziej na miejscu. Wszystko to w oprawie ciepłych kolorów. Dobrze z całością współgrają barwy ziemi: brązy, beże i zielenie. Drewniane powierzchnie korespondują z bielą, dlatego warto ją stosować w rustykalnych wnętrzach.