141863454426855200Leczenie stomatologiczne, które odmładza? Tak. Drogie kremy, wypełniacze czy też Botox, jak się okazuje, to nie jedyne metody walki z upływającym czasem. W terapii anti-aging gabinet medycyny estetycznej od jakiegoś czasu można z powodzeniem zamienić na wizytę u ortodonty.

Czym jest ortolifting?

Ortolifting to ortodontyczna korekta dająca poprawę estetyki uśmiechu poprzez korekcję profilu twarzy. Stosuje się do tego celu odpowiedni aparat (stały lub Homeoblock), który pozwala poszerzyć łuk zębowy, tak by uporządkować i prawidłowo ustawić wszystkie zęby oraz trwale odbudować zanikające z wiekiem podparcie kostne. Trzeba bowiem pamiętać, że upływ czasu to nie tylko ubytki kolagenu oraz naturalnego kwasu hialuronowego. To także postępujący z każdym rokiem ubytek tkanki kostnej twarzy, co skutkuje zwiotczeniem mięśni, które są „rusztowaniem” dla naszej skóry. Nie mając swego oparcia opada w dół tworząc nieestetyczne zwisy w kącikach ust czyli tzw. chomiki. Twarz traci swój owal destabilizując cały profil. Jeśli dojdą do tego braki zębowe, zanik kości spowodowany ich nieuzupełnieniem będzie kolejnym ubytkiem w stelażu skóry naszych policzków. Medycyna estetyczna dysponuje liftingiem wolumetrycznym i za pośrednictwem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego przywraca utraconą objętość twarzy odbudowując jej punkty podporowe. W ten sposób osiąga wyraźny efekt młodszej i wypoczętej buzi. Ale wypełniacze po czasie się wchłaniają. Stomatologia tymczasem, odbudowując najpierw kostny szkielet, zaczyna od fundamentu twarzy i ma to trwały efekt. Ortolifting ma więc na celu regenerację podparcia modelując policzki, wypełniając wargi i spłycając przy okazji bruzdy nosowo-wargowe – wyjaśniają eksperci z Wirtualnej Kliniki. W całym procesie stomatologicznego odmładzania ważne, z powyższych względów, jest uzupełnienie ubytków implantami bądź zastosowanie mostów ceramicznych.

Aparat ortodontyczny na zmarszczki

Korekcja zgryzu, jak nas przekonują dentyści, nie tylko poprawia uśmiech, uzupełnia ubytki, ale przede wszystkim odmładza. Prawidłowe położenie górnych zębów spłyca bruzdy, a dzięki wyrównaniu i poszerzeniu łuku zębowego twarz odzyskuje swoją wolumetrię. Zastosowanie aparatu poprawia ogólną pracę mięśni twarzy i kości szczęki. Gwarantują to nowoczesne aparaty z tzw. Systemem  Damona, które – w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań – nie posiadają ligatur metalowych lub elastycznych i opierają się na zamkach „niedowiązanych”. Zapewnia to lepszą pracę zębów, zmniejsza tarcia i nacisk. Aparaty są dzięki temu wygodniejsze w użyciu i dają się łatwiej czyścić. Atutem tego systemu jest również to, że dzięki zbilansowaniu sił, jakie działają na zęby, system nie wymaga ekstrakcji zębów. W trakcie leczenia najważniejszą rolę odgrywa drut, który delikatnie koordynuje ich pracą z naklejonymi na nich zamkami przesuwając je i optymalizując kształt do naturalnych warunków pacjenta. W efekcie takiego leczenia pacjent odzyskuje zdrowy uśmiech z wyrównanymi zębami, a jeśli zaistnieje taka konieczność – również z zamkniętą diastemą.

Więcej informacji o ortoliftingu możecie znaleźć pod adresem http://wirtualnaklinika.pl/?s=ortolifting

Prawidłowe ustawienie zębów, wyrównanie ich długości, regeneruje wsparcie dla skóry twarzy zapobiegając w ten sposób szybkiemu jej wiotczeniu. To sprawia, że ortolifting rewitalizuje ogólny wygląd,  likwidując lub częściowo spłycając zmarszczki mimiczne, dzięki czemu skóra odzyskuje młodzieńczy „look” i – co  najważniejsze – zdaniem specjalistów z wirtualnaklinika.pl, dzieje się to w sposób nieinwazyjny. Może efekt nie jest natychmiastowy, jak w przypadku zastosowania Botoxu czy kwasu hialuronowego, ale z pewnością utrzymuje się dłużej.

Autorem artykułu są specjaliści z portalu wirtualnaklinika.pl