Osobisty trener, dietetyk na każde zawołanie, a nawet nieskończone morze kuchennych inspiracji – to wszystko może mieć każda kobieta za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Wystarczy je pobrać i zainstalować na urządzeniu, aby znacznie usprawnić swoje życie.

Smartfon stał się obowiązkowym elementem wyposażenia kobiecej torebki. Większość pań nie wychodzi z domu, nie upewniwszy się wcześniej, że w jej torbie obok podstawowych kosmetyków, leży także telefon. Przydatności tych urządzeń nie trzeba nikomu tłumaczyć. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie życie, można pobrać na smartfon kilka ciekawych aplikacji. Może się okazać, że dzięki nim, zabiegane panie łatwiej zorganizują swój napięty dzień.

Kobiece sprawy

Istnieje szereg aplikacji, dedykowanych wyłącznie dla kobiet, które pomogą kontrolować kalendarzyk menstruacyjny, przypomną o zażyciu tabletki antykoncepcyjnej. Dzięki nim partnerzy starający się o dziecko, będą mogli precyzyjnie określić kiedy przypadają dni płodne i tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia. Panie mogą wybierać pośród wielu różnych tego typu aplikacji, wśród nich są także bezpłatne.

Dietetyk zawsze pod ręką

Kolejnym szalenie przydatnym rodzajem aplikacji, są wszelkiego rodzaju programy pozwalające sprawdzać kaloryczność produktów oraz obliczające dzienne zapotrzebowanie kalorii. Bardziej rozbudowane pomagają zaplanować zbilansowaną dietę, sugerując co jeszcze uwzględnić i jakie składniki dodać, aby jeszcze zdrowiej się odżywiać. Wprowadzając konieczne dane, aplikacja może także oszacować ile czasu potrzebujemy na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Trening zespołowy

Aplikacje dla osób aktywnych fizycznie są szalenie popularne. Korzystają z nich zarówno początkujący, jak i ci, którzy trenują w sposób systematyczny i zaplanowany. Pobierając jedną ze sportowych aplikacji, możemy pod okiem „trenera” rozpocząć treningi – czy to bieganie, fitness, nordic walking itd. Program będzie mierzył przebyty dystans, czas jaki poświęcimy na aktywność czy spalone kalorie. Umożliwi także monitorowanie postępu oraz porównywanie wyników z innymi użytkownikami. Ponadto, aplikacja przypomni nam, ze dziś czas na trening lub o tym, kiedy miała miejsce nasza ostatnia aktywność.

Książka kucharska w telefonie

Kotlet z ziemniakami to niewątpliwy przysmak wielu Polaków, jednak nawet tradycyjny schabowy może się kiedyś znudzić. Dlatego wszystkie panie poszukujące kulinarnych inspiracji powinny zainstalować na swoich smartfonach aplikacje, które pomogą znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie – „co dziś na obiad”? Te najbardziej rozbudowane obok propozycji dań i przepisów, pokażą nam dokładną recepturę przygotowania, opatrzoną apetycznymi zdjęciami i udzielą wielu przydatnych w kuchni wskazówek.

Gotowa na wszystko!

Większość mężczyzn, z właściwą sobie wyższością zwykła mówić, że kobiety mają problemy z orientacją w terenie, a korzystanie z mapy i dotarcie na jej podstawie z punktu A do punktu B, jest dla przedstawicielek płci pięknej niewykonalne. Może i zawiłości kartografii nie do każdej kobiety przemawiają wprost, jednak można sprytnie przechytrzyć zarówno nieczytelne mapy jak i złośliwych mężczyzn. Pomocne w tym będą naturalnie aplikacje na smartfony – wskażą nam dokładną drogę oraz połączenia autobusowe czy tramwajowe, a także czas jaki zajmie podróż.