Woman with basket full of champignons in forest

Woman with basket full of champignons in forest

Pieczarki są ulubionym elementem dań wielu smakoszy. Ich delikatność i wyjątkowy smak stanowi doskonały dodatek do różnego rodzaju mięs czy ziemniaków. Można ich używać jako farszu, składniku sosu czy posypywać nimi zapiekane dania. Należy jednak pamiętać, że produkt nie może być za twardy i trzeba przygotowywać go ze szczególną uwagą. Nawet najmniejszy błąd może spowodować, że smak naszej potrawy minie się z celem.

Źródło najlepszych pieczarek

Dobry kucharz powinien regularnie uzupełniać zapasy w swojej spiżarni. Gromadzone produkty muszą być przechowywane w jak najlepszych warunkach, aby zachowały swoją świeżość. Jest ona warunkiem numer jeden do przyrządzenia wyśmienitej potrawy. Dietetycy już od dawna radzą czytać informacje zawarte na opakowaniach. Najbezpieczniej jest jednak pozyskiwać składniki ze sprawdzonych źródeł. Najlepszymi pieczarkami będą te zakupione bezpośrednio w gospodarstwie, zajmującym się ich uprawą. Rawona produkuje najlepiej przystosowane do tego celu podłoże, dzięki czemu uzyskane produkty cechują się najwyższą jakością.

Duszone pieczarki

Kiedy już zaopatrzymy się w najlepsze pieczarki, musimy zdecydować jak chcemy je przyrządzić. Pierwszy etapem każdego przepisu będzie oczyszczenie grzybów. Nie należy robić tego za pomocą wody, gdyż strumień spłukałby wszystkie wartości odżywcze. Zaleca się używać ręcznika papierowego i delikatnie przecierać nim pieczarki. Jeśli naszym celem jest podduszenie produktów, należy je obrać. W tym celu odrywa się trzonki i za pomocą nożyka zdejmuje się wierzchnią warstwę grzybów. Następnie siekamy je według uznania tj. w kostkę lub w plastry chociaż ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej polecana. Po zakończeniu krojenia, wrzucamy na rozgrzany olej podrobioną cebulę. Doda ona wspaniałego aromatu i uatrakcyjni smak. Po chwili dorzucamy na patelnię przygotowane pieczarki i przykrywamy pokrywką. Ustawiamy średni ogień i co jakiś czas mieszamy składniki. Gotowe grzyby poznamy po ciemnym kolorze, a przede wszystkim po miękkości. Odcedzone produkty mogą stanowić posypkę na ziemniaki czy zapiekankę. Możemy jednak wykorzystać sok, który wypuściły grzyby. Dodając śmietanę do składników na patelni, otrzymamy przepyszny sos.

Gotowanie pieczarek

Gotowanie pieczarek jest równie prostym zabiegiem co duszenie. Oczyszczone grzyby w całości wkładamy do garnka, tak aby całe były zanurzone w wodzie. Kiedy zacznie się ona gotować, odczekujemy około 5-ciu minut i dodajemy soli. Warto również poeksperymentować. Możemy użyć przypraw takich jak imbir, pieprz, ziele angielskie, gałka muszkatołowa, majeranek czy liść laurowy. Należy pamiętać, że gotowanie powinno odbywać się pod przykryciem. Gdy grzyby staną się już miękkie i delikatne, należy je odcedzić, a następnie osuszyć. Możemy je podać razem z ryżem czy warzywami. Mogą być także głównym składnikiem zupy grzybowej.

Pieczarki są doskonałym, dodatkiem do mięs. Oferowana przez Rawonę żurawina doskonale komponuje się z grzybami i pieczenią. Pamiętajmy, że tylko najlepszej jakości produkty zagwarantują nam doskonały smak.