TerrassePrzedwiośnie to czas, kiedy warto pomyśleć o odświeżeniu lub przebudowaniu swojego tarasu. Aby taras wyglądał nowocześnie i elegancko, warto zastosować deskę tarasową, która jest ciekawym elementem aranżacyjnym. Może zostać wykorzystana na zewnątrz domów, w ogrodach, w okolicach basenów oraz oczek wodnych.

Deski tarasowe charakteryzują się niezwykłą estetyką, funkcjonalnością, a co najważniejsze, niezawodnością oraz odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Są odporne na uszkodzenia oraz działanie wody i promieni UV. Tanie deski dobrej jakości można kupić u polskiego producenta, który posiada swoją stronę internetową windoor.pl. Dostępne są tam deski tarasowe WPC WINFLOOR. Są to innowacyjne produkty, które łączą w sobie naturalność drewna z nowoczesną technologią polimerową. Wyróżniają się naturalnymi barwami. Powierzchnia jest odporna na korozję biologiczną oraz zużycie. Deski wyróżniają się solidnym wykonaniem oraz estetycznym wykończeniem. Ponadto łatwo je utrzymać w czystości.

W przeciwieństwie do drewna naturalnego nie wymagają takich zabiegów, jak: impregnowanie i olejowanie. Od desek drewnianych odróżnia je także to, że nie butwieją, nie pęcznieją, nie próchnieją, nie rozwarstwiają się, nie pękają i zachowują oryginalny kształt.

Ryflowane deski tarasowe są materiałem chętnie wykorzystywanym do budowy tarasów i zastępują zwykłe, gładkie deski. Ryfle to podłużne, wąskie żłobienia, sięgające 3-5 milimetrów. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie pęcznieniu drewna i wyginaniu się desek pod wpływem zróżnicowanej temperatury i wilgoci. Rowki ułatwiają odpływ wody z tarasu oraz sprawiają, że powierzchnia nie jest śliska. Dlatego też deski ryflowane nadają sie do użytkowania także w pobliżu zbiorników wody, gdyż zmniejszają ryzyko poślizgnięcia. Ponadto pełnią one funkcję dekoracyjną. Mogą być ryflowane jedno- lub dwustronnie. Z jednej strony ryflowanie może być drobne, a z drugiej grubsze. Można je stosować dwustronnie, dzięki czemu można urozmaicić wygląd tarasu przy jego urządzaniu.

Ryflowanie jest stosowane zarówno na deskach drewnianych, jak i kompozytowych, czyli łączących w sobie włókna drewniane oraz tworzywa sztuczne. Do tej drugiej kategorii zalicza się deski tarasowe WPC WINFLOOR, których szczegółowy opis znajduje się na stronie internetowej producenta windoor.pl. Znajdują się tam dokumenty dopuszczające do użytku zestaw desek i profili tarasowych oraz elementów uzupełniających systemu WINFLOOR z kompozytu drzewno-polimerowego WPC, czyli PCV z pyłem drzewnym. Do wymaganych dokumentów należą: aprobata techniczna, klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień, atest higieniczny oraz raport z badań laboratoryjnych.

Warto podkreślić, że system deski kompozytowej WINFLOOR jest prosty w montażu. Dlatego też jest chętnie wybierany przez ekipy budowlane. Wykonanie tarasu z użyciem nowoczesnych desek jest możliwe już w ciągu kilku godzin. Podczas montażu należy przestrzegać zaleceń producenta podanych w instrukcji montażu i w warunkach gwarancji. Montowanie desek powinno się odbywać na odpowiednio przygotowanym podłożu w dogodnych warunkach atmosferycznych. Standardowy montaż tarasu na podłożu trwałym jest wykonywany na legarach systemowych. Deski są układane w prosty sposób dzięki zastosowaniu klipsów montażowych.

Konserwacja desek polega na czyszczeniu ich wodą pod wysokim ciśnieniem lub przy zastosowaniu zwykłych środków czystości. Nie należy używać rozpuszczalników. Deski tarasowe WINFLOOR objęte są 3-letnią gwarancją. Taras urządzony z wykorzystaniem desek kompozytowych wygląda nowocześnie i jest bezpieczny w użytkowaniu także przez najmłodszych.