Remont przed wakacjami wydaje się szalonym pomysłem. Chcesz przecież wyjechać jeszcze na urlop, spędzić czas z rodziną i odpocząć. Ale jeśli swoje oszczędności przeznaczysz na odnowienie mieszkania, zabraknie Ci już środków na wyjazd. Jak z pożyczką krótkoterminową zrobić remont i mieć jeszcze pieniądze na wakacyjne podróże.

Pożyczka krótkoterminowa na dowolny cel

Czy w planach masz tylko pomalowanie mieszkania, zakup nowych mebli albo zmianę wystroju swojego wnętrza, zawsze możesz skorzystać z pożyczki krótkoterminowej. Pieniądze przeznaczysz na dowolny cel, a pożyczkodawca na pewno nie zapyta się na co je wydasz. W każdej chwili możesz też zmienić zdanie, pożyczyć dodatkową gotówkę i zamiast na remont wydać ją na wczasy albo inne przyjemności.

Pożyczka szybko i wygodnie

Być może już od dłuższego czasu zwlekasz z remontem mieszkania, bo do tej pory nie wiedziałeś, że dzięki pożyczce krótkoterminowej szybko i wygodnie otrzymasz dodatkowe pieniądze. Wystarczy, że masz komputer z dostępem do internetu, żeby w kilka minut złożyć wniosek i zobaczyć przelew na koncie. Znany serwis pożyczkowy Wonga gwarantuje, że w mniej niż 15 minut od przesłania wniosku otrzymasz dodatkowe środki (jeśli wniosek przesłałeś w godzinach pracy Biura Informacji Kredytowej i swojego banku).

Szybkie pieniądze bez dodatkowych zaświadczeń

Kiedy wpada Ci do głowy pomysł odnowienia mieszkania albo kupienia do niego nowego wyposażenia, chcesz jak najszybciej dostać potrzebne pieniądze. Znalazłeś w sklepie kanapę w okazyjnej cenie, ale brakuje Ci gotówki, żeby ją kupić. Wracasz więc do domu, siadasz przed komputerem i składasz wniosek o pożyczkę. A po kilku minutach możesz wrócić do sklepu i zamówić upatrzony produkt.

Dowolna kwota pożyczki i dowolny okres kredytowania

Przy pożyczce krótkoterminowej sam decydujesz, jakiej kwoty potrzebujesz i po jakim czasie chcesz ją spłacić. W większości serwisów pożyczkowych maksymalna pożyczka nie przekracza 5 tys. zł. Wspomniany już serwis Wonga udziela pożyczek w wysokości od 50 do 2500 zł. Okres kredytowania również ustalasz samodzielnie, tzn. wyznaczasz termin, kiedy zwrócisz pożyczkodawcy pożyczone pieniądze. W Wonga na zwrot pożyczki masz 60 dni, dzięki czemu bez żadnego stresu możesz zgromadzić potrzebną sumę.

Pożyczka nawet bez umowy o pracę

Pracujesz na umowę zlecenie albo wykonujesz zlecenia w oparciu o umowę o dzieło lub wystawiając faktury? Kiedy chcesz wziąć pożyczkę krótkoterminową, nie potrzebujesz umowy o pracę. Wystarczy, że na Twoje konto regularnie wpływają określone sumy, żeby serwis pożyczkowy udzielił Ci pożyczki. Nie musisz przedstawiać więc żadnych zaświadczeń od pracodawców, potwierdzać swoich zarobków czy zatrudnienia. Specjalny algorytm serwisu (tak jest w Wonga) w ciągu kilku minut sprawdzi ponad 8 tys. różnych danych i na ich podstawie podejmie decyzję o przyznaniu Ci dodatkowych pieniędzy.

Budowanie historii kredytowej

Biorąc pożyczkę krótkoterminową w wonga.com, budujesz też swoją historię kredytową. Serwis, jako pierwsza firma z sektora pozabankowego w Polsce rozpoczął współpracę z Biurem Informacji Kredytowej. Informacje o każdym terminowo spłaconym zobowiązaniu trafiają do BIK i na tej podstawie tworzy się Twoja historia kredytowa. A pozytywna historia pomoże Ci w przeszłości uzyskać kolejne pożyczki lub zaciągnąć kredyt w banku.

Jasne zasady pożyczania

Kiedy rozpoczynasz remont możesz pożyczyć pieniądze od znajomych lub skorzystać ze swoich oszczędności. Jeśli jednak planujesz urlop, oszczędności zostaw na wyjazd. A znajomi przed wakacjami też będą mieli dużo wydatków. I może nie odmówią Ci pożyczenia kilkuset złotych, choć będzie to dla nich niewygodne. Pożyczka krótkoterminowa ma tę zaletę, że pieniądze pożyczasz od instytucji, a nie od bliskich Ci osób. Zasady pożyczania i spłaty są więc jasne i przejrzyste, i nikt nie czuje się niezręcznie.

Pożyczanie na krótki okres

Pożyczka krótkoterminowa to rozwiązanie dla każdego, komu zależy na szybkim pożyczeniu pieniędzy i możliwości jak najwcześniejszej spłaty. Nie lubisz rat, comiesięcznego pilnowania swojego zobowiązania i odkładania określonych sum na spłatę. Przy pożyczce sam decydujesz, kiedy zwrócisz pieniądze pożyczkodawcy. I wcale nie musisz czekać na wyznaczony dzień – pożyczkę możesz spłacić też wcześniej. Serwis wonga.com zachęca swoich klientów do porównywania kosztów pożyczki na dany dzień z jej kosztami przypadającymi na dzień spłaty. Krótszy okres kredytowania to najczęściej niższa prowizja.

Remont, pożyczka i planowanie domowego budżetu

Jak pożyczka może pomóc Ci w planowaniu domowego budżetu? Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, gdzie wędruje cała Twoja wypłata i na co wydajesz pieniądze, teraz się tego dowiesz. Zanim weźmiesz pożyczkę zrób bilans swoich miesięcznych przychodów i wydatków. Sprawdź, jaką kwotę możesz zaoszczędzić, żeby w kolejnych dniach zwrócić swoje zobowiązanie. Okaże się, że jesteś w stanie odłożyć znacznie więcej, niż się tego spodziewałeś.

Pożyczka a może kredyt gotówkowy z banku

Jeśli planujesz tylko mały remont, jak odświeżenie ścian, kupienie nowych dodatków i drobnego wyposażenia do mieszkania, w zupełności wystarczy Ci pożyczka krótkoterminowa. Kredyt gotówkowy z banku opiewa na dużo wyższe kwoty i wiąże się z większym zobowiązaniem. Bank pożyczy Ci od 500 zł do 100, a nawet 200tys. zł, a każdy nawet najmniejszy kredyt rozłoży na oprocentowane raty (na okres nie krótszy niż 12 miesięcy). Przez cały okres kredytowania będziesz związany z bankiem i zobowiązany do regularnego uiszczania swoich opłat.

Pierwsza pożyczka w Wonga dla nowych klientów

Nowi klienci serwisu wonga.com mogą skorzystać z pierwszej pożyczki, której koszt całkowity wynosi tylko 10 zł. Kiedy pożyczasz na platformie wonga.com kwotę do 750 zł na okres maksymalnie 60 dni, w terminie spłaty zwracasz pożyczkodawcy 760 zł. Płacisz jedynie za prowizję w wysokości 10 zł za wypłacenie Ci środków.

Pożyczka – czy rzeczywiście warto

Pożyczka krótkoterminowa działa na podobnej zasadzie co pożyczanie od znajomych czy rodziny. Różnica polega jednak na tym, że nikt nie czuje się wobec siebie zobowiązany, bo pieniądze pochodzą od instytucji (czyli serwisu pożyczkowego), a nie od kogoś bliskiego. Wiesz dokładnie, kiedy musisz zwrócić swoje zobowiązanie i ile za nie zapłacić. Sam określasz kwotę pożyczki i okres, na jaki ją zaciągasz.

Remont mieszkania możliwy jest też i przed wakacjami, kiedy planujesz urlop i masz sporo innych wydatków. Na odnowienie swoich czterech kątów weź pożyczkę krótkoterminową, a oszczędności na wakacyjne podróże, przeznacz tylko na ten cel. Po skończeniu remontu szybko spłacisz swoje zobowiązanie i zapomnisz, że kiedykolwiek je miałeś. A satysfakcja z odświeżonego mieszkania pozostanie na długo.

Tekst powstał we współpracy z serwisem wybieramwonga.pl