Dobrze dobrane oświetlenie w mieszkaniu daje niesamowity komfort podczas codziennego życia. Jest kilka kwestii, które o tym decydują. Pierwszą jest intensywność światła. Lampy wiszące powinny dawać wystarczającą ilość światła, aby w każdym zakamarku było dość jasno, aby móc nawlec nić na igłę. Przy czym, nie powinno być zbyt intensywne, ponieważ może wpłynąć na zmęczenie oczu. Istotny jest też rozmiar lamp sufitowych. W mniejszych pomieszczeniach nie warto wieszać dużych lamp, ponieważ optycznie zmniejszają przestrzeń. Minimalistycznym i bardzo wydajnym źródłem światła jest lampa sufitowa plafon. Jednak czy sprawdzi się, jako uzupełnienie każdej aranżacji?

Plafony – oszczędna forma , doskonałe źródło światła

Plafony należą do jednych z najstarszych rodzajów oświetlenia sufitowego. Trzeba przyznać, że są też rozwiązaniem ponadczasowym i nigdy nie wychodzą z mody. Oszczędne w formie, ściśle przylegają do sufitów, doskonale rozpraszając światło na całe pomieszczenia. W ofertach sprzedaży znajdziesz plafony różniące się stylem, jakością oraz wydajnością oświetlenia. Da Ci to całe spektrum możliwości. Możesz zamontować je, jako główne lub tylko dodatkowe źródło oświetlenia. Co więcej, w odróżnieniu od lamp wiszących, nie zajmują dużo miejsca. Zwykle wybierają je ludzie, którzy szukają prostych, nowoczesnych i efektownych lamp. Dzięki minimalistycznemu designowi sprawdzą się we wszystkich typach pomieszczeń. Jednak należy pamiętać, że aranżacja wnętrza w dużym stopniu narzuca wybór lampy.

Lampa sufitowa plafon – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Szukając inspiracji, najlepiej przejrzeć najpierw oferty sklepów specjalizujących się w sprzedaży oświetlenia. Lampa sufitowa plafon może być pierwszym punktem, który pokieruje Cię we właściwą stronę. Różnorodne geometryczne kształty i kolory opraw to czynniki, które sprawiają, że wnętrza zyskują niebanalny wygląd.

Jesteś fanem minimalizmu i oszczędności w dodatkach? W takim razie plafony będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli, natomiast, zamierzasz powiesić plafon między belkami w pomieszczeniu urządzonym w wiejskim stylu, lepiej dwa razy się zastanów. Plafony będą świetnym pomysłem w mieszkaniach z niskimi sufitami, w których nie sprawdziłyby się lampy wiszące.

Lampa sufitowa plafon będzie dobrym wyborem do sypialni, kuchni, salonu, łazienki czy pokoju dziecięcego Pod tym względem są bardzo uniwersalne. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się lampy sufitowe plafon LED, które emitują przyjemne dla oczu światło. A zawieszone wprost pod sufitem na pewno nie będą raziły. Są też mniej narażone na uszkodzenia, np. przez bawiące się dzieci, dlatego są bardzo bezpieczne.