Co roku zmieniają się trendy dotyczące wyposażenia domu. Dotyczą one nie tylko elementów wystroju i koloru ścian czy materiału użytego do wyłożenia podłogi, ale również rodzaju urządzeń zastosowanych w kuchni czy łazience. Widać to na przykładzie designu nowoczesnych lodówek, zmywarek, zlewów w kuchni czy umywalek, kabin prysznicowych i wanien w łazience.

Lodówki na przestrzeni lat

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu lodówki były o wiele mniejsze niż te, które widzi się dzisiaj. Były nie tylko niższe, ale także węższe. Starsze modele nie posiadały nawet osobnych drzwiczek do zamrażarki. Z biegiem lat wiele się jednak zmieniło. Zaczęto produkować większe urządzenia z osobną komorą z zamrażarką. Od paru lat bardzo modne są większe, dwuskrzydłowe lodówki, również takie pod zabudowę meblową. Wszystko to wiąże się z uzyskaniem większej przestrzeni i minimalizmem. Takie nowoczesne lodówki często są wyposażone w dozowniki lodu i wody. Dzięki temu nie trzeba otwierać jej po to, aby móc napić się czegoś zimnego. To rozwiązanie jest bardzo dobre dla zaoszczędzenia energii. Trzeba jednak pamiętać, że ta woda, lecąca wręcz prosto z kranu, powinna być czysta. Ale nie tylko na zewnątrz widać zmiany. Nowoczesne lodówki są w stanie utrzymać chłód w lodówce nawet podczas braku zasilania za sprawą akumulatorów zimna. Niektóre są wyposażone w półkę wstępnego mrożenia, gdzie można ułożyć owoce czy warzywa, które nie posklejają się ze sobą tak jak te zapakowane w pojemniki i wrzucone do zamrażarki. Firma Global Water zajmuje się sprzedażą filtrów zewnętrznych do nowych lodówek tego typu.

Dlaczego w lodówce potrzebny jest filtr wody?

Jeśli decydujemy się na wypicie wody z dozownika umieszczonego na drzwiach lodówki, musimy pamiętać, że jest to właściwie woda z kranu. Dlatego trzeba zatroszczyć się o to, aby była ona odpowiednio czysta, a przez to zdrowa. Zadba o to zewnętrzny filtr wody, zamontowany z tyłu urządzenia. Usuwa z wody takie zanieczyszczenia jak piasek czy substancje organiczne, a także chlor, pestycydy i fluorki. Dzięki temu woda będzie smaczna i pozbawiona nieprzyjemnego zapachu. Oprócz zapewnieniu czystości wody, filtr dba także o nieskazitelność lodu używanego do napojów różnego rodzaju. Na stronie sklep.osmoza.pl dostępne są dwa rodzaje filtrów. Pierwszy z nich usuwa zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne. Drugi posiada te same funkcje, dodatkowo filtrując również metale ciężkie i tworząc środowisko bakteriostatyczne poprzez niedopuszczanie do rozwoju bakterii, wirusów i zarodników. Ważne jest, aby pamiętać o regularnej wymianie filtrów, aby woda była czysta i zdrowa przez cały czas.

Gdy posiadamy nowoczesną lodówkę i w czasie upalnego dnia pragniemy napić się zimnej wody, wcześniej musimy zadbać o to, aby była czysta. Woda w naszych kranach niestety nie jest tak zdrowa, jak mogłoby się wydawać, dlatego przed spożyciem musi zostać poddana filtracji.