dishwasher-449158_1920Myjąc naczynia w zmywarce można zaoszczędzić czas, jaki trzeba byłoby poświęcić na czynność ręcznego zmywania oraz pieniądze, bowiem urządzenie zużyje znacznie mniej wody. Należy przy tym pamiętać o konieczności używania wraz ze zmywarką odpowiednich detergentów, zwykle w postaci tabletek. Jak wybrać te właściwe?

Wygoda i uniwersalność zastosowania

W zależności od typu zmywarki, urządzenie to może dokonać cyklu mycia naczyń umieszczonych w koszach z zastosowaniem uniwersalnych tabletek o różnych funkcjach  lub z zastosowaniem soli, proszku i płynu nabłyszczającego. W starszej generacji sprzętach do zmywania rzeczywiście należało skorzystać z proszku do zmywarki. Zawierał on aktywne substancje chemiczne, które skutecznie rozpuszczały i usuwały tłuszcz oraz resztki jedzenia. Nadal można korzystać z tego typu detergentów, ale zawsze w parze z solą do zmywarek i płynem nabłyszczającym – zwłaszcza, jeśli myjemy szklanki i kieliszki czy inne szklane naczynia.

Czy wiesz że…?

W większości polskich domów istnieje konieczność stosowania soli do zmywarek z uwagi na tzw. twardą wodę, o wysokiej zawartości kamienia. Dzięki soli kamień nie będzie osadzał się na naczyniach, a poszczególne elementy zmywarki, w tym grzałka, będą chronione przed szkodliwym jego działaniem.

Tabletki są połączeniem funkcji myjącej proszku do zmywarek, nabłyszczacza i soli zmiękczającej wodę. Dzięki nim można szybko i skutecznie wymyć nawet najbardziej zabrudzone naczynia. Nie trzeba zastanawiać się nad tym, jak wiele detergentu dodać do każdego mycia i czy sól jest konieczna do zmywarki. Dlatego tabletki do zmywarki zyskują tak ogromną popularność. Ich ogromny wybór, np. w sklepie superkoszyk.pl sprawia jednak, że już sam zakup może sprawić problemy.

Typy tabletek

Zmywając w zmywarce naczynia można skorzystać z wielu różnych rodzajów tabletek, produkowanych przez czołowe polskie i zagraniczne firmy, oferujące detergenty myjące. Można kupić klasyczne tabletki z funkcją myjącą i dodać do nich sól oraz płyn nabłyszczający, lub zwiększyć wygodę korzystania ze zmywarki, stosując tabletki wielofunkcyjne. Najlepsze tabletki łączą w sobie kilka różnych funkcji, takich jak mycie, nabłyszczanie naczyń, zmiękczanie wody, ochrona zmywarki, pozostawianie świeżego, przyjemnego zapachu. Specjalistyczne tabletki do zmywarek mogą zabezpieczać stal i szkło, czy też usuwać skutecznie przypalone resztki jedzenia.

Uwaga na uczulenia

Najlepiej, aby każda pojedyncza tabletka do zmywarki była opakowana w rozpuszczalną folię, dzięki czemu korzystający i jego skóra, nie mają kontaktu z środkami chemicznymi znajdującymi się w tabletce. Stanowi to ochronę przed uczuleniami.