t2Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest wypełnianie zmarszczek. Pozwala on na uzyskanie bardzo dobrych efektów na długi czas, ale jednocześnie nie wymaga ryzykownej interwencji chirurgicznej. Jest też jednocześnie bezpieczny i dodatkowo niedrogi, co odpowiada za jego dużą popularność.

Do wypełniania zmarszczek stosuje się zasadniczo dwa różne rodzaje substancji – to botox oraz kwas hialuronowy. Lublin jest tym miastem, gdzie również możesz skorzystać z obu typów tych zabiegów. Czym się różnią?

Botox

Botox, inaczej BTX czy toksyna botulinowa jest substancją o działaniu neurotoksycznym, która powoduje przerwanie przewodnictwa nerwowego w mięśniach, a w konsekwencji wygładzenie zmarszczek. Efekty po wstrzyknięciu botoksu w okolice zmarszczki utrzymują się przez około 3-5 miesięcy zależnie od indywidualnych predyspozycji.

Kwas hialuronowy

Z kolei kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze i innych częściach ciała człowieka. Z wiekiem jego ilość spada, co powoduje powstawanie zmarszczek. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego nie tylko pozwala na redukcję zmarszczek, ale też wymodelowanie rysów twarzy. Efekty utrzymują się do około 12 miesięcy.

Co wybrać?

Decyzję o tym, co warto zastosować, najlepiej pozostawić specjaliście, który będzie mógł wskazać na najlepszą metodę redukcji zmarszczek na podstawie kondycji skóry oraz konsultacji z pacjentem.

Zasadniczo botox stosowany jest głównie do górnych partii twarzy oraz zmarszczek mimicznych, na przykład bruzd pionowych i poziomych czoła, kurzych łapek. Kwas hialuronowy to z kolei najlepszy sposób na redukcję bruzd nosowo-wargowych i modelowania rysów twarzy. Każdy z zabiegów może być stosowany wielokrotnie.

Jeżeli interesuje cię wypełnianie zmarszczek, sprawdź ceny tych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej w Lublinie. By osiągnąć zachwycający efekt, warto wcześniej popytać znajomych o bezpieczne placówki zajmujące się takimi zabiegami.