145278950084252900Jedną z największych atrakcji każdego placu zabaw i ogrodu jest domek dla dzieci – „baza”, „kryjówka” naszych pociech, która zajmie je na długie godziny.

 

Jaki domek wybrać
Zasadniczo wybór domków jest olbrzymi, powinniśmy jednak zastanawiać się na tymi plastikowymi oraz drewnianymi. Obiekty z elementami szklanymi mogą być niebezpieczne dla dzieci, metalowe fragmenty mogą natomiast rdzewieć. Plastik będzie na pewno prostszy w utrzymaniu – taki domek wystarczy od czasu do czasu umyć. Drewniany obiekt należy pokryć czasem farbą lub lakierem do drewna, jednakże będzie on na pewno dobrze wyglądał w krajobrazie ogrodu. Wybierając domek powinniśmy dopasować go do wieku dzieci oraz ilości osób, które będą z niego jednocześnie korzystać. Dla najmłodszych najlepiej kupić domek parterowy. Zdecydować się można na ciekawy wzór – na przykład królewski zamek. Nieco starszym dzieciom można już postawić domek piętrowy, połączony z mini placem zabaw – zjeżdżalnią, drabinką.

3

Ceny
Ceny domków zależą oczywiście od ich rozmiarów i materiału, z jakiego są wykonane. Domki plastikowe to koszt od około 300 do tysiąca złotych. Droższe są te obiekty, które zawierają jakieś dodatkowe wyposażenie – na przykład stolik czy krzesełka. Wyższy koszt trzeba ponieść, aby kupić domek drewniany – jest on jednak bardziej trwały i wytrzymały. Tutaj ceny mieszczą się raczej w granicach od 600 do 2000 złotych.

“Komponując wyposażenie placu zabaw dla dzieci, należy zwrócić uwagę na to, że wymiary urządzeń i ich stopień trudności dostosowane są do określonych grup wiekowych i każde ma określoną maksymalną liczbę użytkowników” mówi Lech Nitecki ze sklepu Ogrodosfera.

 

6

Gdzie kupić domek
Nie ma problemu, aby domek ogrodowy kupić w stacjonarnym sklepie z zabawkami. Jednak dużo taniej i wygodniej jest skorzystać ze sklepu internetowego. Duży wybór domków znajdziemy na stronach sklepów internetowych ze sprzętem ogrodniczym. Zakupy internetowe pozwalają nam na lepsze porównanie dostępnych wzorów i rozwiązują problem transportu dużego, niejednokrotnie, domku – zakupy dostarczy nam na przykład kurier.

2
Choć zima jeszcze w pełnej krasie, już za parę miesięcy znowu będziemy chcieli zachęcić nasze dzieciaki do jak najczęstszego przebywania na dworze, a nie przed ekranem telewizora. Domek ogrodowy może być właśnie najlepszą zachętą.