Smiling Young Woman With Iron And Basket Full Of Clothes

Smiling Young Woman With Iron And Basket Full Of Clothes

Jeszcze do niedawna zatrudnienie pani do sprzątania kojarzyło się z luksusem lub zbędną fanaberią; dziś, kiedy panie domów są coraz bardziej zaangażowane w robienie kariery, nikogo już nie dziwi fakt posiadania pomocy domowej czy niani. Gdzie takiej osoby szukać? Jaka będzie najlepsza?

Obowiązki, czyli co ma robić nasza pomoc domowa?

Najważniejsze, czyli obowiązki. Niektórzy potrzebują, aby pomoc domowa tylko ogólnie „ogarniała” mieszkanie czy dom, inni pragną porządku idealnego w każdym zakątku. Jeśli oczekujesz, że Twoja pomoc domowa będzie raz w tygodniu myć okna, robić zakupy i nosić ciężkie siatki, przesuwać wszystkie meble, aby za nimi odkurzyć – potrzebujesz osoby energicznej, silnej fizycznie, raczej młodej (chociaż niektóre starsze panie w tym zawodzie mogą nas także w tym aspekcie pozytywnie zaskoczyć!).

Jak często potrzebujemy pomocy?

Młodość i siła fizyczna są także ważne, kiedy potrzebujemy osoby do regularnego sprzątania i opieki nad domem – osoby starsze niestety częściej chorują, częściej odwiedzają lekarzy. Jeśli szukasz pomocy domowej na kilka dni w tygodniu, sugerujemy wybór młodej gosposi. Jeżeli zaś raz w tygodniu lub po prostu raz na jakiś czas (np. raz w miesiącu na generalne porządki lub od święta), skłaniamy się ku poleceniu starszej pani.

Ile zapłacimy?

Jeszcze inną kwestią jest wynagrodzenie, które może się wahać od 10 do nawet 30 złotych za godzinę; warto zaproponować określoną kwotę za efekt, tj. za wypełnienie konkretnych obowiązków. Wtedy jednak musimy zwracać uwagę na jakość usługi, ponieważ często panie pracują w kilku miejscach i chcą jak najszybciej skończyć pracę w danym mieszkaniu czy domu. Z doświadczenia wiemy, że zazwyczaj dokładniejsze w sprzątaniu są osoby starsze.

Co do zasady stawka-wiek pomocy domowej, to często osoby młode oczekują wyższego wynagrodzenia. Potrafią ocenić swoją pracę (czasem niestety też przecenić), a poza tym muszą opłacić wynajmowane mieszkanie, możliwe też, że mają dzieci na utrzymaniu – dlatego też chciałyby zarabiać jak najwięcej. Jeśli nie mamy zbyt dużego budżetu, zdecydujmy się więc raczej na poszukiwania wśród osób nieco starszych. Stawki zależą jednak też od innych czynników, m.in. od lokalizacji; na pewno więcej zapłacimy za sprzątanie w Krakowie niż w małej miejscowości.

Gdzie szukać pomocy domowej?

Dziś znalezienie pani do sprzątania jest bardzo łatwe – w gruncie rzeczy wystarczy porozmawiać z kilkoma znajomymi business woman (któraś na pewno zatrudnia pomoc domową godną polecenia!), przejrzeć ogłoszenia w prasie. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie wpisanie w przeglądarkę adresu www.pomocedomowe.pl, gdzie w prosty sposób znajdziemy osobę do pomocy w domu. Wystarczy wpisać nasze wymagania i zamieścić ogłoszenie lub przejrzeć ogłoszenia z naszego miasta – tu na pewno czeka na nas perfekcyjna pomoc domowa!