Karmniki dla ptaków przeżywają obecnie swój wielki renesans. I bardzo dobrze, są nie tylko doskonałym elementem dekorującym ogród i sposobem na pomoc naszym mniejszym braciom, ale również okazją do podpatrywania ptaków i ożywienie swojego ogrodu zimą – gdy panuje w nim magiczna atmosfera. Jak się okazuje producenci tego typu rozwiązań wychodzą naprzeciw potrzebom rynku i oferują naprawdę wiele, różnego typu karmników. Na co należy zwracać uwagę podczas ich wybierania i które rozwiązania są warte uwagi? Sprawdziliśmy to!

Dlaczego karmniki nadal są popularne?

Karmniki każdy z nas pamięta z dzieciństwa, wielu je nawet budowało – czy to samodzielnie, czy też z rodzicami lub dziadkami. Dziś do wyboru mamy cały szereg gotowych karmników. – Wykonane są z najróżniejszych tworzyw i wiele z nich nie przypomina tradycyjnych, znanych nam w dzieciństwie karmników w formie drewnianych domków. Do wyboru mamy zatem szereg designerskich rozwiązań, które nie tylko ładnie się prezentują w ogrodzie, ale również są funkcjonalne. – mówi przedstawiciel sklepu gardenlove.pl, w którym karmniki znajdziecie tutaj.

W ofercie sklepów są zatem karmniki wiszące, balkonowe (przystosowane do przytwierdzenia do balustrady), karmniki i poidełka na piku i wiele więcej.

Kup karmnik, bo…

Karmnik jak żaden inny przedmiot kojarzy się nam z dzieciństwem. To nie tylko element dekoracyjny ogrodu, ale również okazja do podpatrywania ptaków i ich zachowań – szczególnie lubią to robić dzieci. Poza karmnikiem warto im zatem kupić zestaw do obserwacji ptaków, atlas ornitologiczny i zarażać je miłością do natury. – Kupując karmnik warto zwrócić uwagę na to, by był wykonany z dobrych materiałów, trwały i miał konstrukcję umożliwiającą łatwe czyszczenie go. Wiadomo przecież, że przy naszych warunkach atmosferycznych karmnik musi naprawdę wiele wytrzymać – deszcze, mrozy, silne podmuchy wiatru i duże wahania temperatur. – dodaje ekspert z gardenlove.pl