Usuwanie makijażu jest bardzo ważne. Źle wykonany zabieg może mieć negatywny wpływ na kondycję naszej skóry. Jakich produktów używać, by demakijaż był przeprowadzony dokładnie i sprawił, że nasza cera stanie się promienna oraz zdrowsza?

Niestety usuwanie makijażu często jest traktowane z przymrużeniem oka. Niektóre panie zapominają, że oprócz warstwy kosmetyków na skórze przez cały dzień gromadzą się też inne zanieczyszczenia m.in. kurz, pot. To wszystko sprawia, że skóra jest po prostu brudna. Dlatego należy zadbać o jej dokładne oczyszczanie. Problemem może się jednak okazać dobór preparatów. Kosmetyków do demakijażu jest wiele, dlatego trzeba sięgać po te dostosowane do naszej skóry.

Usuwanie makijażu – mleczko

Najpopularniejszym kosmetykiem do usuwania makijażu jest mleczko. Preparat ten występuje w wersjach dopasowanych do różnych rodzajów cery. Warto pamiętać, iż z reguły jego pH jest dopasowane do skóry o lekko kwaśnym odczynie. Mleczko do demakijażu najlepiej sprawdza się w przypadku skóry suchej, bowiem dobrze nawilża i natłuszcza. Na podobnej zasadzie działają także specjalne śmietanki do demakijażu, które wciąż jednak nie są tak popularne, jak inne kosmetyki do oczyszczania skóry.

Usuwanie makijażu – płyn micelarny

Płyn micelarny cieszy się rosnącą popularnością. Panie doceniają go przede wszystkim za to, że łączy w sobie funkcję kilku kosmetyków: mleczka, toniku i dwufazowego płynu, który bez problemu poradzi sobie nawet z wodoodpornym tuszem. Usuwanie makijażu tym preparatem jest łatwe i przyjemne. Zawarte w płynie micelarnym micele są niczym magnes, który rewelacyjnie przyciąga brud, pozostawiając skórę idealnie oczyszczoną. Atutem tego kosmetyku jest niewątpliwie to, iż ma on znacznie mniej konserwantów w porównaniu z innymi preparatami tego typu. Dlatego bardzo rzadko uczula. Sięgają po niego osoby mające trądzik oraz podrażnioną, skłonną do alergii skórę. Niektórzy producenci zapewniają, że płyn micelarny sprawdza się nawet u osób z atopowym zapaleniem skóry.

Usuwanie makijażu – pianka oraz żel

Pianka i żel lepiej sprawdzają się  u osób z tłustą cerą. Eksperci jednak dość sceptycznie  wypowiadają się na temat tych kosmetyków, jeśli chodzi o dokładny demakijaż. Ich zdaniem wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu jest łatwiej o dokładne mycie twarzy. Zanim nałożymy piankę i żel, koniecznie należy dokładnie zmoczyć twarz oraz szyję. Później preparat delikatnie rozcieramy w dłoniach i nakładamy na twarz. Kolistymi ruchami masujemy skórę, aż utworzy się piana. Na koniec dokładnie zmywamy kosmetyk z twarzy. Minusem tych preparatów jest to, że niektóre z nich zawierają liczne detergenty, a te mogą podrażniać skórę i powodować alergię.

Usuwanie makijażu – chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o usuwanie makijażu. Ciężko nimi dokładnie usunąć brud z twarzy oraz często powodują podrażnienia. Nie nawilżają także skóry, a długotrwale używane mogą nawet powodować powstawanie zmarszczek – wiąże się to z koniecznością intensywnego pocierania. Chusteczki są jednak doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wyjazdy. Zajmują mało miejsca i można ich użyć w każdej chwili.

Usuwanie makijażu, bez względu na to, który produkt wybierzemy, powinno być przeprowadzone bardzo dokładnie. Chodzi bowiem o to, by skóra przed nałożeniem kremów była idealnie oczyszczona.