family-286229_1280Weekend to czas kiedy można odetchnąć po całym tygodniu pracy, a także doskonała okazja do zabawy z dziećmi. Atrakcje w mieście albo wyprawa poza jego granice to świetna rozrywka dla całej rodziny – oto kilka pomysłów na spędzanie wolnego czasu z dziećmi.

Atrakcje w mieście

Ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie czy innym dużym mieście znaleźć nietrudno – funkcjonujące w nich muzea, czy parki rozrywki nie tylko będą świetną rozrywką, ale również mogą uzupełnić wiedzę wyniesioną ze szkoły. Większość tego typu instytucji ma ofertę przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych. Podczas planowania weekendu warto wziąć pod uwagę zainteresowania pociechy i dopasować do nich wyprawę. Jeśli więc dziecko zafascynowane jest życiem i zwyczajami dinozaurów, można zdecydować się na tematyczny park rozrywki; zaś gdy lubi doświadczenia naukowe, warto poszukać muzeum z interaktywnymi ekspozycjami. Dobrym i sprawdzonym pomysłem jest również wybranie się do zoo – możliwość zobaczenia na własne oczy egzotycznych zwierząt z pewnością będzie dla malucha nie lada wydarzeniem. Ruchliwe dzieci z kolei będą zachwycone możliwością skorzystania ze zjeżdżalni i innych atrakcji – warto więc poszukać miejsca oferującego tego typu rozrywkę.

Wyprawa za miasto

Chociaż najprostsze rozwiązanie to weekend w mieście, dobrze jest zadbać również o aktywny wypoczynek. Można więc wybrać się na wycieczkę rowerową, albo wyjechać za miasto. Wyprawa w góry to okazja do podziwiania pięknych widoków, ale nie każdy maluch poradzi sobie z kilkugodzinnym marszem – jest to więc propozycja dla nieco starszych dzieci. W okresie letnim za to świetnym pomysłem będzie spędzenie upalnego dnia nad wodą. Kąpiel, budowanie zamków z piasku czy gra w piłkę plażową z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku, a dodatkowo stanowi okazję do wypoczynku dla rodziców. Podczas takiej wyprawy za miasto warto zabrać ze sobą kanapki oraz inne przekąski i urządzić sobie piknik. Posiłek na świeżym powietrzu po długim spacerze, czy kąpieli będzie smakował zdecydowanie lepiej, a jednocześnie będzie ciekawszą alternatywą dla codziennego obiadu.

http://www.teatrmalegowidza.pl/