Depilacja laserowa jest w dzisiejszych czasach chwalonym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego tłumnie kobiety ponadto również i mężczyźni. Wbrew tego że sam zabieg można zaszufladkować jako terapia nadmiernego owłosienia to jest on wysoce szeroko dopasowany jako droga do zdobycia nieskazitelnie gładkiej skóry. Z tego powodu powinno się zaznajomić się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.

Lublin to specyficzne miejsce, jest duży wybór usług kosmetycznych ale jedynie nieliczne gabinety mają usługi na wysokim poziomie. Dlatego depilacja laserowa Lublin w salonie Laser Look jest godna uwagi. Zobaczmy co pracownicy salonu mówią o tym zabiegu. 

Skuteczność depilacji laserem

  Jest to chyba najbardziej wzbudzający wątpliwości temat epilacji. Dlatego że: kliniki promuje swoje techniki jako znacząco pewne. Przeglądając Internet lub gazety napotykamy dużo haseł o skuteczności i trwałości depilacji wykonywanych w danym zakładzie. Prawdopodobnie wychwycimy że wyjątkowo często pojawiają się dwia sformułowania Vectus i Light Scheer oraz cała masa najróżniejszych mniej głośnych marek. Niestety ciężko to pisać bo rzadko coś takiego się zdarza ale na dzień dzisiejszy w Polsce (oraz na świecie) tylko te dwie technologie zapewniają pełną skuteczność epilacji. Pozostałe lasery z pewnością też mogą skutecznie depilować i umożliwiać spodziewane usunięcie zbędnego owłosienia ale ich skuteczność nie jest potwierdzona tak licznymi badaniami i dowodami jak prezentowanej dwójki. Z czego bierze się ich panowanie? Te dwa modele są pierwsze w swoim rodzaju. Light Scheer był pierwszym w świecie medycyny estetycznej laserem diodowym do depilacji, każde inne lasery diodowe to nawiasem mówiąc próby zaprojektowania czegoś podobnego. Warto nadmienić że diodę do depilacji zaprojektowała i opatentowała firma Palomar, który patent został odkupiony przez firmę Lumenis, projektanta Light Scheer. A należy o ty przypomnieć bowiem laser Vectus jest już wprost dziełem firmy Palomar który jest udoskonaloną wersją wcześniej wspomnianego lasera. Laser do depilacji Vectus jest obecnie uznawany za w najwyższym stopniu skuteczny i przydatny w wielu renomowanych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość zabiegów

  Trwałość tz. otrzymywane efekty w czasie są wprost wynikiem skuteczności serii zabiegów. Ale zwróćmy uwagę na sprawę że w krótkim czasie czyli miesiąca czy dwóch efekt depilacji laserem lub technologią IPL będą zbieżne, w obu przypadkach włosy wypadną. Aczkolwiek po dobrym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem sprowadza się do uszkadzaniu cebulek włosów z których już nic nie wyrośnie, mimo to nasze organizmy ulegają nieustannej przebudowie, każda komórka w ciele zostaje zmieniona z ustaloną częstotliwością, dlatego choć się piszę że jest to trwały zabieg to dodatkowo jest to ograniczone w czasie. W okresie ok. 2 lat po zrobieniu skutecznej serii zabiegów depilacji następuje powolny odrost pojedynczych włosów. Cyklicznie powinno się przeprowadzać serie zabiegów przypominających aby utrzymywać stały efekt braku owłosienia.

Ból w czasie depilacji

  Chociaż różne osoby w inny stopień mają czułość na ból i mają inne progi czułości to faktem jest że laserowe usuwanie owłosienia jest bolesny, mimo to skóra w niektórych strefach jest bardziej delikatna a w niektórych mocniejsza. Szykując się do zabiegu depilacji laserowej powinno się się nastawić na ten fakt, pomimo tego nie można popadać w skrajność – to nie jest ból który wywoła to że uciekniemy z gabinetu. Wielka cześć dziewczyn ściśnie zęby i nie pokaże oznak bólu, niektórzy względnie będą cierpieć. Prawdopodobnie jednakowo słyszeliśmy lub czytaliśmy w reklamach o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to triki marketingowe lub co gorsza słabe lasery. Teraz doskonałym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i jak mówią że zabiegi nim reklamowane są określane nieraz jako bezbolesne ponieważ ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak silny ból. W sytuacji gdy nie mamy żadnych sygnałów w okresie czasu zabiegu to powinno się przemyśleć czy sprzęt jest sprawne, względnie czy nie jest zastosowana zbytnio mała energia zabiegu. Weźmy pod uwagę chociaż to że rozpoczynające zabiegi będą w największym stopniu bolesne a kolejne co raz to mniej, a przy kończącym możemy wyczuwać już jedynie lekkie ciepło. Uzasadnienie jest naturalny, na początku włosów mamy najwięcej, w cyklu serii depilacji laserowej zaczyna ich ubywać zatem energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo

  Pewność zabiegu to koronny okoliczność w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się ogółowi z wąską wiązką światła która jest w stanie wszystko rozciąć. Dodatkowo lasery wykorzystywane w medycynie nieprawidłowo wykorzystywane są w stanie wyrządzić niemało szkód. Wpływ mają tutaj dwa przyczyny: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne musi posiadać wiedzę i doświadczenie, ponadto urządzenie musi być bezpieczne i należycie zaprojektowane. Niebezpieczeństwo depilacji laserowej tkwi zwłaszcza z tym że możemy zastosować za dużą dawkę energii która poparzy obszar zabiegowy. Wartościowy laser do depilacji jest w stanie jednym strzałem spalić kartkę papieru pomalowaną na czarno, z tej przyczyny może jednakowo wyrządzić wielką szkodę na skórze człowieka. Przychodzi w tym miejscu idea żeby w takim wypadku nie zadawać dużej mocy w ciągu zabiegu aby był on bezpieczny. Ale z przeciwnej strony słabsza moc to słabsza skuteczność. I tutaj dochodzimy do sedna że zabiegi powinno się przeprowadzać dużą mocą ale jednocześnie taką aby nie wyrządzić szkód skórze. Nie jest to proste i na dodatek lasery znanych producentów są w stanie do perfekcji porcjować energię. Bardzo tutaj zalecany jest sensor który można przyłożyć do ciała i zinterpretować niezbędną moc do wykonania skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i występuje jedynie laser Vectus. Jak widać tylko najlepsi producenci podchodzą do problemu bezpieczeństwa w porządny sposób.

Cena depilacji laserowej

  Laserowe usuwanie owłosienia niestety ale jest kosztowane. Ceny są różne w zależności od wielkości części ciała którą chcemy poddać depilacji. Koszt wynika z tego że ceny laserów są bardzo duże i dla popularnych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co przedstawia się w cenie zabiegu. Jednak nie można patrzeć tylko na cenę, ze względu na fakt że styl jaką można załatwić mając cały czas gładkie ciało nie można wycenić.