Poranny prysznic, dezodorant, ulubiona bluzka. Masz poczucie, że ten dzień będzie należał do ciebie? Wiele na to wskazuje, jednak nie mija kilka godzin, a pot znów zaczyna o sobie przypominać sprawiając, że twoja pewność siebie i dobre samopoczucie znikają bezpowrotnie.

W organizmie zdrowego człowieka zachodzi szereg procesów, mających na celu zachowanie równowagi wewnętrznej. Jednym z nich jest termoregulacja skórna, której efekty uzależnione są od rozmaitych czynników. Na skutek ich działania, organizm próbuje się ochłodzić, co w rezultacie powoduje pocenie się ciała.

Mimo że proces termoregulacji ma miejsce w naszym organizmie każdego dnia, niezależnie od pory roku, pocenie się rozpatrujemy w kategoriach problemu najczęściej wiosną i latem. Wysokie temperatury pobudzają bowiem do życia nie tylko rośliny i zwierzęta, ale też szereg gruczołów zlokalizowanych na skórze.

Kłopotliwy pot

Zjawisko to jest całkowicie naturalne, lecz nieestetyczne plamy, jakie pozostawia pot, jego wątpliwe walory zapachowe oraz towarzyszące temu poczucie dyskomfortu potrafią zepsuć nawet najlepiej rozpoczynający się dzień. Podstawowym sposobem na uniknięcie realizacji takiego scenariusza jest zachowywanie higieny osobistej. Każdego dnia warto też sięgać po sprawdzony antyperspirant, by dodatkowo wzmocnić ochronę przed nadmiernym poceniem się. Jak jednak wybrać ten, który nas nie zawiedzie bez względu na okoliczności?

Jaki dezodorant najlepiej wybrać?

Na etykietach oferowanych w drogeriach dezodorantów możemy znaleźć wiele składanych przez producenta obietnic, ale niestety nie wszystkie znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jakie oczekiwania stawiamy względem idealnego, w naszych oczach, kosmetyku.

Głównym zadaniem, jakiemu będzie musiał sprostać nasz antyperspirant, będzie z pewnością maksymalna ochrona przed poceniem. Obecnie dezodoranty w większości wykazują bardzo silne właściwości absorpcyjne, dzięki czemu gwarantują długotrwałą ochronę przed wilgocią i przykrym zapachem, a jednocześnie zapewniają skórze możliwość swobodnego oddychania.

Przed zakupem powinniśmy zwrócić także uwagę na skład kosmetyku – nie powinna umknąć nam zwłaszcza informacja dotycząca zawartości alkoholu i parabenów. Wybierając antyperspirant, warto sięgnąć po produkt pozbawiony tych substancji, przykładowo Garnier i Mixa – Dezodoranty bez tego typu dodatków rzadko kiedy wywołują nieprzyjemne w skutkach podrażnienia.

Jak uniknąć plam i zachować świeżość?

Dobrej jakości produkty będą zapobiegać również powstawaniu nieestetycznych plam i śladów. Często pojawiają się one już podczas zakładania ubrań, choć czasem bywają też pozostającym na bluzce czy koszuli efektem pocenia. Specjalna formuła dezodorantu pomoże nam uniknąć żółtych plam na jasnej odzieży oraz białych śladów na ciemnej, a tym samym wiążącego się z ich powstawaniem uczucia dyskomfortu.

Wszechstronnie działające kosmetyki zapewniają także maksymalną świeżość przez cały dzień. Jeśli oczekujesz od swojego produktu takiego działania, szukaj antyperspirantu wzbogaconego przykładowo o ekstrakt z mięty, którego chłodzące właściwości docenimy zwłaszcza w upalne dni lub w stresujących sytuacjach.

Zapisz