Niektóre czynności domowe, chociaż wcale nie są trudne, okazują się dla nas irytujące. Jedną z nich jest prasowanie. Niektórych odpręża, innych zaś denerwuje tak bardzo, że całymi tygodniami nie potrafią zabrać się do działania. Są jednak pewne sposoby, które mogą sprawić, ze prasowanie wcale nie będzie konieczne!

Prasowane jest dziś znacznie łatwiejsze, niż chociażby jeszcze kilkanaście lat temu. Możemy bowiem kupić wiele dobrych produktów oraz sprzętów, które sprawiają, że prasowanie jest szybkie i prawie w ogóle niemeczące. W sklepach takich jak znajdziemy solidne deski do prasowania, również takie z generatorem pary, wygodne suszarki,  także wiele akcesoriów. Jednak, jeśli bardzo tego nie lubimy, żadne, nawet najlepsze produkty ze sklepu leifheitsklep.pl nam nie pomogą. Wówczas możemy uciec się do kilku sprawdzonych sposobów, które sprawią, że wcale nie będziesz musiał prasować swoich ubrań!

Sposób pierwszy: pranie na najniższych obrotach. Jeżeli nie chcemy prasować, powinniśmy dbać o to, aby ubrania wyciągnięte z pralki były jak najmniej pogniecione. W tym celu powinniśmy ustawiać pralkę na jak najniższe obroty. Być może ubrania będą schły nieco dłużej, ale z pewnością nie będą bardzo zmięte.

Sposób drugi: pranie wyciągaj natychmiast z pralki. Jeżeli ubrania znajdują się długo w pralce, powstają na nich zagniecenia. Powinniśmy pilnować tego, aby wyciągać je natychmiast po skończonym praniu.

Sposób trzeci: Mocno wytrzepane ubrania. W trakcie zawieszania powinniśmy bardzo mocno strzepnąć każde ubranie. Jest to jedna z najbardziej pewnych i sprawdzonych metod, aby po wyschnięciu ubrania były prawie bez zagnieceń.

Sposób czwarty: susz ubrania na wieszakach. Odzież na wieszakach schnie znacznie szybciej, ponadto nie ma zagnieceń ani od prętów suszarki, ani od spinaczy.

Sposób piąty: ciepła para i wilgoć. Jeśli  Twoje ubrania są pogniecione po praniu, a Ty nie chcesz ich prasować, zawieś je w łazience na czas kąpieli lub prysznica. Ciepło i wilgoć  wygładza materiał, dzięki czemu nie będziesz musiał brać żelazka do ręki!