Samodzielnie wykonujesz manicure hybrydowy, lecz nie jesteś zadowolona z efektu? Być może popełnisz któryś z podstawowych błędów. Sprawdź nasze zestawienie i sprawdź, czy poprawnie nakładasz hybrydę!

1. Nieodpowiedni czas schnięcia w lampie UV

Przestrzeganie przepisowego czasu schnięcia lakieru to bardzo ważna kwestia. Nie powinnaś go nigdy zmniejszać, nawet jeśli wydaje Ci się, że emalia jest już wystarczająco twarda – być może jej głębsza warstwa wciąż nie zastygła i przez to szybko odpadnie. Jaki czas trzymania w lampie UV jest zalecany? W przypadku urządzeń o mocy 36 W są to 2 minuty, w lampach dysponujących mocą 9 W wystarczy z kolei trzymać paznokcie przez 40 sekund.

2. Zalewanie skórek wokół płytki

Zalewanie skórek to błąd, który bardzo często pojawia się na początku przygody z wykonywaniem hybryd. Jakie są tego konsekwencje? Nie tylko nieestetycznie wygląda, lecz również może obniżyć trwałość manicure – powietrze łatwiej dostanie się pod płytkę, powodując powolne wykruszanie. Nie można też zapominać o tym, że lakiery hybrydowe zawierają akrylany, które są alergiczne – jeśli zalejesz nimi skórki, możesz spodziewać się silnej reakcji uczuleniowej.

3. Nadmierne używanie cleanera do paznokci

Cleaner oczywiście jest potrzebny podczas wykonywania hybrydowego manicure, należy jednak stosować go z rozwagą. Nie przecieraj nim paznokci po nałożeniu każdej warstwy, a przede wszystkim nie pomiędzy bazą a kolejnymi warstwami lakieru. Dlaczego? W tym miejscu klejąca, dyspersyjna warstwa ma swój cel – służy do lepszego zespolenia ze sobą poszczególnych preparatów tak, aby tworzyły trwałą, ściśle przylegającą całość. Odtłuszczając płytkę, możesz więc uzyskać manicure, który szybko się wykruszy.

4. Płytka nieprzygotowana do wykonania hybrydowego manicure

Prawidłowe przygotowanie płytki do pracy do podstawa – w przeciwnym razie nie tylko zyskasz nietrwały efekt, lecz możesz nawet poważnie zaszkodzić paznokciom. Zacznij od skrócenia paznokci i nadania im kształtu. Kolejny krok powinno stanowić lekkie zmatowienie płytki przy pomocy bloczka polerskiego oraz jej odtłuszczenie. To dzięki temu lakier będzie się trzymać paznokcia. Na koniec możesz jeszcze zaaplikować na płytkę preparat zwiększający przyczepność – znajdziesz go np. w asortymencie marki Semilac.

5. Niepoprawne ściąganie hybrydy

Hybrydowy manicure nie jest szkodliwy na paznokci – dopiero niewłaściwe ściągnięcie go może spowodować poważne uszkodzenie płytki. Przede wszystkim zrezygnuj z metody mechanicznej, czyli spiłowania lakieru przy pomocy pilniczka, ponieważ w ten sposób możesz naruszyć macierz paznokcia.

6. Nakładanie zbyt grubej warstwy lakieru

Aplikacja lakieru hybrydowego znacząco różni się od nakładania klasycznej emulsji na paznokci. W tym pierwszym przypadku wystarczy bowiem minimalna ilość preparatu na pędzelku, którą następnie rozsmarujesz na płytce w postaci 2 cienkich warstw. Zbyt duża ilość lakieru sprawi, że na powierzchni paznokcia powstaną pęcherzyki powietrza, nierówności, a nawet zwiększy prawdopodobieństwo odpryskiwania.