Jeśli uwielbiacie wszystko, co wiąże się z kosmosem i chcecie wykorzystać tę tematykę do dekoracji swojego pokoju – nie trzeba od razu decydować się na drogie elementy dekoracyjne. Wystarczy skupić się na fototapetach, które realistycznie odtworzą kosmiczną tematykę.

Duży wybór różnych fototapet możecie znaleźć na stronie internetowej producenta fototapet na zamówienie Uwalls. Takie motywy nie należą do najpopularniejszych – tylko nielicznych bowiem interesuje zagadkowa atmosfera i bezgraniczny wszechświat. Ale ci, którzy są zdecydowani, nigdy nie napotykają trudności przy wyborze – wybór motywów jest ogromny. Potencjalni nabywcy z łatwością znajdą odpowiedni dla siebie wariant.

Gdzie najlepiej wykorzystać fototapety z tematyką kosmosu

Wystarczy wybrać ładne zdjęcie i przykleić je na ścianę – nie jest to jednak najlepszy sposób dekorowania pomieszczeń. Przy wyborze fototapet, ważne jest, aby kierować się nie tylko własnymi upodobaniami względem kolorystyki lub jakości zdjęcia. Ogromną rolę odgrywa tutaj specyfika pomieszczenia, które macie zamiar udekorować. Wymiary pokoju i jego pierwotne urządzenie – jeśli tylko weźmiemy pod uwagę powyższe czynniki, dopiero wtedy możemy dokonać odpowiedniego wyboru.
Materiał wykończeniowy można użyć zarówno do dekoracji ściany, jak i sufitu. Ściany – tutaj mamy do dyspozycji ogromny wybór tapet, które mogą wizualnie powiększyć przestrzeń, wśród nich znajdziemy niezwykłe i trójwymiarowe motywy. Natomiast, dla sufitu lepiej jest pokusić się o niewielkie motywy – będą one wyglądały bardziej stylowo i elegancko.
Istnieje kilka podstawowych wskazówek, które pomogą dokonać właściwego wyboru:

  • Fototapety z tej tematyki wyróżniają się ciemnymi odcieniami, co odbija się negatywnie na wymiarach pomieszczenia. Będzie ono sprawiało wrażenie jeszcze mniejszego. Aby uporać się z tą sytuacją, wystarczy pozostałym ścianą nadać jasnych barw. Taki kontrast pozwoli uzyskać idealne zestawienie materiałów wykończeniowych na niewielkiej przestrzeni.
  • Najlepiej wybierać dostatecznie duże obrazy, wówczas wyglądają one stylowo i niezwykle. Ściany zaskoczą waszych gości, którzy ze zdumieniem będą przyglądać się gwiazdom lub planetom przedstawionym na tapetach;
  • Nie zważając na mroczne odcienie, takie fototapety cieszą się popularnością wśród miłośników trójwymiarowych obrazków. Wystarczy ozdobić sąsiednie ściany takim materiałem, aby kosmos zawsze was otaczał.
  • Chcecie, aby wnętrze było nowoczesne i nietuzinkowe? Możecie wykorzystać niewielkie kawałki, do stworzenia obrazu modułowego – jest to doskonały wybór dla przestronnego salonu;
  • Obecnie można postawić na fototapety z efektem 3D. Wraz z dodatkowym podświetleniem, idealnie nadadzą się do stworzenia niebywale pięknego wnętrza. Jedynym minusem jest wysoka cena materiału.

Wybieramy motyw

Tutaj wszystko będzie zależało od waszego wyboru – jeśli chcecie sprawić radość i pozytywnie zaskoczyć swoje dziecko, kupcie trójwymiarowy obraz przedstawiający układ słoneczny. Nie jest to wyłącznie kolorowa ozdoba pokoju, ale świetna okazja do nauki i rozwoju dziecka. Niechaj wasza latorośl krok po kroku poznaje świat – można wziąć tapety z nazwami planet, ciekawymi faktami bądź z ich rozmiarami.

Istnieje możliwość postawienia akcentu wyłącznie na jednej planecie – tutaj największą popularnością cieszy się Ziemia. Realistyczne wizerunki lub bardziej uproszczone, dziecięce warianty, które z pewnością ozdobią pokój waszej pociechy.

Osoby, które uwielbiają tematykę kosmiczną, mogą otoczyć się jej wizerunkami – są fototapety tematyczne, które naprawdę wyglądają niezwykle, a zarazem stylowo. Najważniejsze to dopuścić do głosu własne upodobania, dopasować odpowiedni motyw, a także inne elementy dekoracyjne. Aby pokój wyglądał harmonijnie, oprócz fototapet, pozostałe dodatki powinny być utrzymane w tematyce kosmosu.

image003.png

Oryginalne rozwiązania

Jeśli nie za bardzo przemawiają do was gwiazdy i technika kosmiczna  —  możecie dokonać wyboru na rzecz futurystycznych obrazów przedstawiających miasta przyszłości lub latających spodków, ufo itp. Dla tych, którzy uważają, że same fototapety to jednak za mało – ścianę można wyposażyć w dodatkowe oświetlenie. Diody Led pozwolą stworzyć całą historię — pokój będzie wyglądał jak prawdziwe dzieło sztuki. Jeszcze jednym oryginalnym wariantem są tapety panoramiczne – to wyjątkowa okazja, aby stworzyć w swoim pokoju odrębną planetę z zachwycającym widokiem.

image005.png

Główne zalety wykorzystania takich tapet

Należy wyróżnić następujące czynniki:

  • Zastosowanie takiej tematyki – świetny sposób, aby stworzyć swobodną, odprężającą atmosferę w swoim pokoju;
  • Brak jaskrawych kolorów – jest to bardzo ważne dla tych, którzy chcą zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy;
  • Właściwości edukacyjne – przyjemny sposób zdobywania wiedzy;
  • Wybrany obraz może posłużyć jako narzędzie do optycznej korekty proporcji i wymiarów pomieszczenia;
  • Brak problemów ze znalezieniem dodatków – aby dopełnić wnętrze, można wykorzystać dowolne dodatki, które bezpośrednio wiążą się z tą tematyką.