Zdarzają się takie momenty z udziałem alkoholu, kiedy dajemy się ponieść, pomimo tego, że kolejnego dnia musimy być w niezłej formie. Jak wtedy szybko stanąć na nogi i doprowadzić się do porządku minimalizując skutki kaca?

Szybkie pozbycie się kaca – czy to możliwe?

 Nie jedna osoba, w krytycznych momentach, kiedy po zakrapianej imprezie trzeba było stanąć na nogi i być gotowym do działania, zastanawiała się, jak szybko pozbyć się kaca. To, jak długo potrwa ten proces zależy od wielu czynników – ilości i rodzaju wypitego alkoholu, indywidualnego metabolizmu, jedzenia i napojów, jakie towarzyszyły przyjmowaniu trunków, ilości godzin, które można było przeznaczyć na regenerujący sen. Jednak w każdym przypadku chodzi o trzy podstawowe rzeczy – dostarczenie wypłukanych przez alkohol witamin, soli mineralnych i elektrolitów, wsparcie organizmu w usuwaniu toksyn i metabolizowaniu alkoholu.

Jak pozbyć się kaca przy pomocy jedzenia i picia?

 Właściwe jedzenie i napoje to nasi najwięksi sprzymierzeńcy przyspieszający powrót do formy. Przede wszystkim należy zadbać o uzupełnienie płynów, których zaczyna brakować w wyniku metabolizowania alkoholu i usuwania go jako toksyny z organizmu. Przy okazji, wybierając napoje z witaminą C, glukozą, potasem, wapniem czy magnezem dostarczamy tego, co zostało wypłukane. Należy zatem postawić na soki – pomarańczowy, aroniowy, porzeczkowy, pomidorowy – oraz kefir lub jogurty oraz izotoniki. 

Prawdziwą „petardą”, która stawia na nogi, są jajka, a najlepiej żółtka w surowej postaci. Przyjmiemy z nimi bardzo potrzebne białko, cysteinę, witaminę B 12, aminokwasy i sole mineralne. Doskonałe są także kiszonki i zupy z nich ugotowane, najlepiej na bazie rosołu bogatego w tłuszcze.

Inne domowe sposoby na kaca

 Świetny sposób na kaca, szczególnie jeśli musimy szybko stanąć na nogi, to naprzemiennie ciepły i zimy prysznic. Jego działanie pobudza organizm do wydalania toksyn. Warto także zadbać o pobudzenie krążenie, które wspiera ten proces – tu pomoże nieforsowna aktywność fizyczna i dotlenienie organizmu.

2kc – naturalne suplementy suplementy diety na kaca