Wiele osób jest przekonanych, że sklepy specjalistyczne, na przykład sklep kosmetyczny, fryzjerski albo sklep medyczny dedykowane są wyłącznie określonym grupom zawodowym. Ile w tym prawdy? Okazuje się, że niewiele! O ile produkty dostępne w asortymencie nie są przeznaczone do użytku wyłącznie profesjonalnego, a ich zakup nie wymaga przedstawienia stosownych dokumentów, możesz wybrać artykuły dla siebie. Co warto kupić w sklepie medycznym, na przykład w LumaMed? Koniecznie sprawdź!

Zalety kupowania w sklepach specjalistycznych

Zakupy w sklepach specjalistycznych cieszą się rosnącą popularnością. Coraz szersze grono konsumentów odwiedza sklepy medyczne. Myślisz, że wszystkiemu winna jest pandemia? Niekoniecznie. Okazuje się, że takie rozwiązanie ma swoje zalety. Do najważniejszych należą bogaty wybór produktów dla różnych grup zawodowych, wysoka jakość oferowanych akcesoriów i skuteczność ich działania. Dlaczego jeszcze warto kupować w sklepach specjalistycznych, w tym także w sklepach medycznych?

– Asortyment najczęściej obejmuje także te produkty, których nie kupisz w zwykłej drogerii;

– Wykwalifikowany personel pomoże Ci znaleźć rozwiązanie maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb;

– Produkty dostępne w sklepach specjalistycznych najczęściej wyróżniają się lepszym składem, niż te powszechnie dostępne;

– Sklepy specjalistyczne niemal zawsze mają własną witrynę internetową. Dzięki temu bez trudu skompletujesz potrzebne akcesoria, poświęcając na ich wybór tyle czasu, ile potrzebujesz.

Oferta sklepów medycznych – kto jest odbiorcą?

Dobre sklepy medyczne dysponują asortymentem dedykowanym nie tylko medykom. Kto może korzystać z proponowanej oferty? Anestezjolodzy, chirurdzy, fizjoterapeuci, ginekolodzy, kardiolodzy i inni lekarze specjaliści. A poza nimi? Fryzjerzy, kosmetolodzy i kosmetyczki, podolodzy, stomatolodzy, a także chirurdzy medycyny estetycznej. Co ciekawe, w sklepie medycznym może zrobić zakupy także osoba niezwiązana z żadnym z tych zawodów.

Nie należysz do przedstawicieli wymienionych wyżej profesji, a mimo to chcesz kupować produkty dobre jakościowo? Co możesz dostać w takim miejscu, jak na przykład LumaMed? Sprawdziliśmy!

Asortyment sklepów medycznych – co można w nich kupić?

Dobrze wyposażony sklep medyczny to prawdziwa gratka dla miłośników przemyślanych zakupów. W jednym miejscu można znaleźć praktyczne akcesoria, kosmetyki i preparaty w doskonałych cenach. Na co warto zwrócić uwagę?

Środki zapewniające higienę i bezpieczeństwo

Środki zapewniające maksymalną higienę i bezpieczeństwo w czasie pandemii są absolutnie konieczne. Warto sięgnąć nie tylko po maseczki ochronne. W sklepie medycznym kupisz również rękawiczki jednorazowe w różnych wariantach oraz odpowiednie płyny, żele i inne preparaty do dezynfekcji. Skompletuj własny zestaw i czuj się pewnie, pomimo niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej.

Akcesoria ułatwiające wykonywanie codziennych czynności

Niezależnie od tego, czy tylko sprzątasz mieszkanie, czy opiekujesz się osobą starszą, w sklepie medycznym znajdziesz akcesoria ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Obok rękawiczek i maseczek ochronnych, niezbędne okażą się podkłady medyczne (te sprawdzą się także podczas opieki nad maluszkiem), odzież jednorazowa oraz kosmetyki specjalistyczne. W LumaMed znajdziesz mydła i emulsje, preparaty do pielęgnacji chorych i ręczniki papierowe.

Akcesoria, dzięki którym skompletujesz apteczkę pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy jest konieczna nie tylko w samochodzie. Sprawdzi się także w domu. Chociaż mamy nadzieję, że nie będziesz musiał z niej korzystać, warto odwiedzić sklep medyczny i wybrać materiały opatrunkowe, niezbędne w nagłych wypadkach.