Kiedy pojawiają się na czerwonym dywanie, wszystkie oczy zwracają się ku nim. Piękne aktorki, zjawiskowe suknie i… nienaganne makijaże. Postanowiłyśmy sprawdzić, jakie są tajemnice doskonałego wyglądu gwiazd i przedstawić Ci 5 najlepszych tricków, dzięki którym i Ty możesz wyglądać zjawiskowo!

Makijaż nie zawsze idealny

Wpadki zdarzają się każdemu. Także gwiazdom, które na co dzień starają się wyglądać perfekcyjnie. Aktorka Emma Watson przyznaje, że wykonanie doskonałego makijażu to zadanie, które ją przerasta. Mimo to poza czerwonym dywanem stara się pamiętać przynajmniej o maskarze, by nadać oczom wyrazu i nie sprawiać wrażenia zmęczonej. Lecz wbrew pozorom to właśnie tusz do rzęs potrafi sprawić najwięcej kłopotu.

Kontrast dla równowagi

Mocne makijaże doskonale zdają egzamin na scenie podczas występów. Nie sprawdzają się jednak na czerwonym dywanie, a już tym bardziej na co dzień. Jeśli lubisz mocno podkreślone oczy skorzystaj ze sposobu Cheryl Cole, która perfekcyjnie wytuszowane rzęsy i przydymione cieniem powieki łączy z cielistymi pomadkami. Zupełnie odwrotny trick stosuje Freida Pinto, która woli intensywne kolory na ustach, z kolei oczy pozostawia delikatnie umalowane. W ten sposób makijaż nie przytłacza, stwarza wrażenie bardziej naturalnego i eksponuje tylko podkreślone elementy twarzy.

Mniej znaczy więcej

Tę zasadę stosują przede wszystkim modelki, na których twarzach próżno szukać mocnego make upu poza granicami wybiegów. Gwiazdy są bowiem zdania, że wyraźne makijaże powinny być zarezerwowane dla specjalnych wydarzeń, takich jak gale czy pokazy. Gigi Hadid na przykład, na co dzień stosuje jedynie podkład oraz rozświetlasz, dzięki którym jej skóra wygląda promiennie. Inne kosmetyki do stosowania także bez okazji, po które sięgają gwiazdy znajdziesz między innymi w ofercie Max Factor.

Zaakceptuj swoje niedoskonałości

Zapewne każda z nas uważa, że jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Stąd tak cenne stają się wszelkie tricki makijażowe, za których pomocą możemy zatuszować wiele niedoskonałości. Dla Lily Collins dużą wadą jej twarzy były grube i niesforne brwi.

„Dopiero po którejś z rozmów z makijażystą zrozumiałam, że warto zaakceptować swoje niedoskonałości. Nigdy nie lubiłam moich grubych brwi i regulowałam je. Z czasem przestałam się ich wstydzić i przekułam je w swój atut. W każdej z nas jest coś dziwacznego, co ktoś inny może uznać za piękne.”

Pielęgnacja przede wszystkim

Gale filmowe to wydarzenia, podczas których każdy chce wyglądać doskonale. Nad tym efektem przez wiele godzin pracuje cały sztab specjalistów – stylistów, fryzjerów i makijażystów. Na co dzień jednak aktorki, modelki i piosenkarki nie poświęcają aż tyle czasu swojemu wyglądowi. Mimo to pozostają piękne i zjawiskowe o każdej porze. Jak to robią? Emma Stone uważa, że najważniejsza jest codzienna pielęgnacja zgodna z typem skóry oraz… wysypianie się. Tak więc bez 8 godzin relaksującego snu ani rusz!