Nauka siadania to dla niemowlaka nie lada wyzwanie, zazwyczaj jest tak, że większość dzieci zaczyna siadać w podobnym okresie jak inne dzieci czyli między 7 a 10 miesiącem życia.

Dziecko samo decyduje, kiedy jest już gotowe na naukę siadania, ważne jest to by chciało się chętnie uczyć we wspierającej atmosferze rodziców. Zanim dziecko nauczy się pewnie siadać, a zazwyczaj moment ten nastaje w 10 miesiącu życia, rodzice powinni zastanowić się nad właściwym wyborem krzesełka do karmienia.

W okresie tym dziecko może już siedzieć znacznie dłużej przy zabawie i przy krzesełku do karmienia. Dzięki temu, maluch może aktywnie spędzać czas przy stole przy posiłkach w gronie najbliższych.

Polecanym krzesełkiem do karmienia dla odważnego siedzącego malucha jest krzesełko Peg Perego Siesta. Jest to wielofunkcyjne krzesełko, które dla nowo narodzonego dziecka do 6 miesiąca życia, może pełnić rolę wygodnego leżaczka, a później wygodnego krzesełka do karmienia. Krzesełko Peg Perego Siesta może być składane i transportowane z miejsca na miejsce oraz może być chowane, gdy nie jest używane, a zajmuje mało miejsca.

Krzesło wyposażone jest w kółka, które pomagają w przemieszczaniu, posiadają hamulce zwane Stop & Go. Krzesełko Peg Perego Siesta jest bardzo wygodne w używaniu, szczególnie dla zabieganych rodziców, jest wysokim krzesełkiem z wygodnym, wyściełanym, miękkim siedziskiem. Tapicerka krzesełka wykonana jest z ekologicznej skóry, z łatwością można je utrzymać w czystości przecierając mokrą szmatką. Idealny jest dla dzieci do ukończenia przez nie 3 lat i osiągnięcia przez nie wagi 15 kg. Wysokość krzesełka można regulować w 9 różnych pozycjach, pochylenie oparcia może być regulowane w 5 pozycjach.

Na bezpieczeństwo dziecka wpływają zamontowane 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które z łatwością można regulować. Nie ma więc obaw, że dziecko wypadnie z krzesełka lub będzie się wiercić podczas karmienia. Krzesełko Siesta wyposażone jest w wyciąganą tackę, którą bez żadnych przeszkód można myć w zmywarce. Krzesełko posiada dodatkowo schowek, który znajduje się z tyłu siedziska. Peg Perego Siesta dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych.