Liczne badania i nowoczesne trendy pedagogiczne nie pozostawiają wątpliwości – to, czym w pierwszych latach życia otoczone jest dziecko, bardzo istotnie wpływa na jego dalszy rozwój. Zgodnie z tym założeniem zwraca się coraz większą uwagę na to, jak i czym bawią się najmłodsi. Jak zadbać o to, by zabawa ta była wartościowa? Poznaj cztery zabawki edukacyjne, które wspomogą rozwój Twojej pociechy!

Zabawki edukacyjne, czyli jakie? 

Czym właściwie charakteryzują się bardzo popularne ostatnio zabawki edukacyjne? To akcesoria, które pozwalają dziecku miło spędzić czas, a jednocześnie pomagają mu opanować nowe umiejętności oraz wzmacniać te, które maluch już ma. Akcesoria edukacyjne mogą mieć bardzo różne zastosowanie. Część z nich stymuluje zmysły, inne rozwijają motorykę, a jeszcze inne – dostarczają wartościowej wiedzy. 

W dużym skrócie można zatem powiedzieć, że zabawki edukacyjne łączą przyjemne z pożytecznym. Jeśli rozglądasz się za czymś, co urozmaici czas Twojej pociechy, to akcesoria o takim charakterze powinny okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Cztery zabawki edukacyjne, które pokocha każde dziecko

Nie da się ukryć, że zabawki edukacyjne będą dobrze pełniły swoją funkcję tylko wtedy, gdy dziecko uzna je za atrakcyjne. Z tego względu warto odwiedzać przede wszystkim te sklepy, które specjalizują się w produktach odpowiadających na potrzeby najmłodszych. Oto kilka ciekawych zabawek edukacyjnych, które wybraliśmy z oferty sklepu Wczesna Edukacja.

1. Drewniane klocki

Jedną z doskonałych zabawek edukacyjnych, która od pokoleń cieszy się dziecięcą sympatią, są drewniane klocki. To propozycja, która znakomicie rozwija wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne. Co więcej, zabawa klockami korzystnie wpływa też na koordynację wzrokową oraz koncentrację. 

2. Kolorowe sortery 

Do bardzo popularnych zabawek edukacyjnych można zaliczyć również sortery. To akcesoria, które rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, a także uczą logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. 

3. Wciągające labirynty i proste puzzle

Do angażujących zabawek edukacyjnych zaliczają się również rozmaite labirynty i proste puzzle. To kolejne propozycje, które uczą logicznego myślenia i wzmacniają umiejętność rozwiązywania problemów. Co więcej, proste puzzle mogą w prosty sposób wspomagać naukę języka angielskiego. 

4. Niebanalne zabawki sensoryczne 

Do bardzo lubianych przez dzieci zabawek edukacyjnych z pewnością zaliczają się też zabawki sensoryczne. Ich fantazyjne kształty znakomicie pobudzają zmysły – np. wzrok , słuch czy dotyk. 

Zabawki edukacyjne to idealny prezent dla każdego dziecka. Z pewnością warto zadbać o to, by w okresie intensywnego rozwoju pociecha miała ich przynajmniej kilka.