Niegdyś niszowy produkt, przeznaczony dla bardzo wrażliwej skóry. Dziś – coraz popularniejszy artykuł, dostępny w ofercie największym firm z branży make-up. Sprawdź, czy jesteś w grupie kobiet, dla których kosmetyki mineralne są wprost stworzone.

Delikatna i wrażliwa skóra

Kosmetyki mineralne nie straciły swojego pierwotnego przeznaczenia. Wciąż uważane są za produkt idealny dla delikatnej i wrażliwej skóry. Naturalne pigmenty nie podrażniają i nie uczulają skóry. Osoby ze skłonnościami do alergii mogą wybierać produkty stworzone w 100% z naturalnych składników. Skład pozbawiony chemicznych utrwalaczy czy substancji zapachowych wyeliminuje możliwość powstania reakcji alergicznej.

Moc minerałów na niedoskonałości

Minerały wspaniale sprawdzają się w kontakcie ze skórą o widocznych niedoskonałościach. Jest wręcz niezastąpiony, jeśli prócz skóry tłustej lub mieszanej występują także inne dolegliwości, np. reakcja na chemiczne składniki.

Naturalna moc skruszonych kamieni działa kojąco i wysuszająco na rozognione, powracające wypryski. Lekka formuła kosmetyku nie zatyka porów, dzięki czemu znika problem zaskórników.

Dla skóry z wypryskami idealnie sprawdzi się pokład o średnim poziomie krycia, bazujący na minerałach, np. Affinitone mineral od Maybelline. Kosmetyk ten łączy w sobie dobre tuszowanie mankamentów z naturalnym dopasowaniem do odcienia skóry. Podkład ten nie tylko zmatowi skórę, ale równocześnie nawilża ją. Świetne właściwości produktu to zaleta naturalnego składu – pigmenty są w 100 procentach mikromineralne. Kosmetyk ma postać wygodnego w użyciu fluidu.

Idealne na lato

Warto wypróbować kosmetyki mineralne zwłaszcza w ciepłych miesiącach roku. Wiele osób sięga po nie właśnie latem. Produkty na bazie minerałów nie zapychają porów, lecz tworzą na powierzchni skóry delikatną warstwę. Chroni ona twarz przed szkodliwym promieniowaniem UV, dlatego nie trzeba używać dodatkowego kremu z filtrem na co dzień.

Makijaż wykonany na bazie kosmetyków mineralnych jest lekki oraz trwalszy niż ten bazujący na tradycyjnym podkładzie. Nie spływa i nie zmienia swojego wyglądu w trakcie dnia.

Kosmetyk na lata

Kusząca jest także trwałość samego kosmetyku. Z uwagi na naturalny skład mają one dłuższy termin przydatności jak tradycyjne odpowiedniki. Fakt ten cenią sobie zwłaszcza klientki, które nie malują się na co dzień. Dzięki temu wracając do kosmetyków co kilka tygodni czy miesięcy nie muszą się martwić, czy są one nadal dobre do użycia.

Paleta mineralnych kosmetyków

Osoby, którym odpowiadają kosmetyki zawierające minerały nie muszą poprzestawać na podkładach. Dostępna jest już cała lista kolorowych kosmetyków upiększających. Oferowane są m.in. korektory, pudry oraz rozświetlacze i róże, które dodadzą skórze zdrowego, naturalnego looku. To nie wszystko. Dzięki kosmetykom opartym na minerałach możliwe jest także wykonanie trwałego makijażu oka dzięki dobrze wybarwionym cieniom.