Brwi to oprawa naszych oczu. Zadbane i odpowiednio wyregulowane dodadzą każdej kobiecie charakteru i piękna. Jednak depilowanie brwi nie należy do najprostszych zadań. Trzeba mieć pomysł, precyzję i wiedzę o tym, jaki kontur brwi dobrać to swojego kształtu twarzy. O tym, jak sprawnie i efektownie regulować swoje brwi dowiecie się z naszego artykułu.

Jak dobrze regulować brwi?

Brwi są ważnym elementem naszej twarzy i wpływają na nasz ogólny wygląd. Regulacja brwi nie jest przyjemnym i relaksującym zabiegiem kosmetycznym. Niejednokrotnie pozostawia po sobie ślady na skórze wokół brwi w postaci zaczerwienienia. Jednak bez wątpienia gra warta jest świeczki i chwila cierpienia popłaca.

Odpowiednio wyregulowane brwi dają niesamowity efekt. Twarz zyskuje świeże, piękniejsze, oblicze. Pamiętajmy tylko – regulując brwi nie spieszmy się. Zbędny pośpiech sprawi, że nasze brwi będą zwyczajnie nierówne i bezkształtne. A chyba nie chcemy uzyskać efektu odwrotnego od zamierzonego?

Od czego zacząć?

Właściwe zaznaczenie kształtu brwi jest niezwykle ważne. Kształt brwi powinien pasować do wyrazu i kontur twarzy. Brwi są ramą naszej twarzy i nadają jej pięknego wyrazu i uroku. Naturalnie nadany kształt podkreśli piękno każdej twarzy.

Jeśli twarz jest okrągła, wydłużymy ją i wysmuklimy trójkątnymi łukami. Podłużną twarz optycznie skróćmy za pomocą szerszych, wygiętych w delikatny łuk brwi. Z kolei z użyciem łagodnych linii z unoszących się końcami ku górze zwężamy za szerokie czoło.

Regulację brwi z powodzeniem można zrobić samemu w domu. Niezbędna do tego będzie jednak dobrej jakości pęseta. Brwi powinny być spójne z wewnętrznym kącikiem oka i to właśnie wraz z nim się rozpoczynać.

Każda brew powinna wznosić się na dwie trzecie całej długości łuku, natomiast na jedną trzecią opadać. Jest to niezwykle ważne. Brwi nie powinny być także ani zbyt grube, ani zbyt cienkie. W momencie gdy będą za masywne twarz sprawi wrażenie ponurej i smutnej, natomiast za cienkie spowodują, że wyglądać będzie bardzo nienaturalnie. Łuk brwi powinien jednostajnie się zwężać.

Odpowiedni dobór kształtu brwi do kształtu twarzy

Kształt brwi powinien odpowiadać owalowi twarzy. To bardzo ważne. Pamiętajmy, w przypadku:

 • twarzy prostokątnej – najlepiej jakby brwi były nieco grubsze i delikatnie wydłużone;
 • twarzy w kształcie serca – średniej grubości brwi, odrobinę uniesione do góry sprawdza się idealnie;
 • okrągłej twarzy – lekkości dodadzą brwi trójkątne, lekko skierowane do góry;
 • twarzy w kształcie gruszki – brwi widocznie grube, ale i subtelne, najlepiej w kształcie łuku.

Jak się reguluje brwi?

Podstawą w regulacji brwi jest odpowiednie narzędzie pracy. Zatem pamiętaj, chcesz zrobić sobie piękne żelowe paznokcie, kup właściwe akcesoria do paznokci, dobre żele do paznokci i nową lampę. Natomiast jeśli pragniesz mieć piękne, kształtne brwi, zainwestuj w porządną pęsetę. Tylko z dobrej jakości sprzętem osiągniesz swój cel. Miejmy jednak świadomość, że istnieje wiele rodzai pęset. Pęseta przeznaczona do szybkiej depilacji posiada lekko zagiętą końcówkę i i jest większego rozmiaru. Świetnie wyrwie dłuższe i grubsze włoski. Z jej pomocą można sprawnie przygotować ciało do depilacji szczegółowej, do której najlepiej użyć mniejszej pęsety, pozwalającej na większą precyzję. 

Ofertę henny do brwi znajdziesz na https://www.dobrarada.com.pl/henny.html.

Czy można bezboleśnie wyregulować brwi?

Bardzo często regulacji brwi towarzyszy ból. Jednak można go znacznie zminimalizować. Na pewno pomocne będzie zdecydowanie. Włoski warto usuwać zamaszystymi, szybkimi ruchami. Pozwoli to zmniejszyć odczuwalność bóli. Dodatkowo można posmarować narażone na ból okolice kostką lodu. Schłodzona część ciała dostarczać będzie znacznie mniej bolesnych odczuć. Pamiętajmy także, że brwi reguluje się od zewnątrz do wewnątrz. Pozbywamy się tylko brwi rosnących w dolnej linii brwi oraz tych, które znajdują się u nasady nosa.

Bardzo ważne kwestie

Podczas regulacji brwi bądźmy ostrożni i unikajmy zbędnego pospiechu.  Używajmy także  odpowiednich narzędzi – niewłaściwie dobrana pęseta może spowodować liczne mikro urazy. Ceniona jest staranność – tylko dzięki niej osiągniemy zamierzony efekt. A chyba chcemy, aby oprawa naszych oczu podkreśliła nasze piękno?

Co ważne:

 • w momencie odczuwania bólu użyj kostek lodu, które natychmiast go uśmierzą;
 • aby uniknąć łączenia się ze sobą brwi, usuwaj włoski między brwiami;
 • przed depilacją rozczesuj brwi;
 • pamiętaj o dezynfekcji pęsety;
 • Zachowaj odpowiednią odległość głowy od lustra, co ułatwi ocenę wyglądu całego łuku brwiowego i twarzy;
 • włoski wyrywaj zgodnie z kierunkiem ich wzrostu;
 • jeśli na górnej linii brwi pojawią się zbyt długie włoski, nie wyrywaj ich, a skróć nożyczkami – z górnej linii nie pozbywamy się pęseta żadnych włosków;
 • wyregulowane brwi powinny być swoimi lustrzanymi odbiciami – jeśli tak nie jest, znaczy, że coś poszło nie tak;
 • radzimy regulować brwi na wieczór, co pozwoli ewentualnemu zaczerwienieniu do rana zniknąć.

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji do samodzielnej depilacji to skorzystaj z pomocy specjalistki. Wizyta w salonie kosmetycznym będzie świetną opcją. Profesjonalne zaznaczenie kształtu pozwoli na perfekcyjne modelowanie łuku w domu.

Źródło: