Jest szybka i łatwa w obsłudze – to dwie najważniejsze zalety kuchenki mikrofalowej. Choć na rynku istnieje od wielu lat, to od niedawna możemy cieszyć się wieloma akcesoriami i dodatkami rozwijającymi jej funkcjonalność. Oferta gadżetów do mikrofalówek jest tak rozbudowana, że niektóre z elementów z powodzeniem zastąpią niektóre garnki i naczynia. Oto pięć najciekawszych akcesoriów do gotowania w mikrofalówce, które mogą zmienić nasze kuchenne przyzwyczajenia.

Pojemnik do gotowania jajek w koszulce

 

 

Gotowanie jajek w koszulce wymaga wprawy i wyczucia. Nawet najlepsi kucharze miewają problemy z przygotowaniem tzw. jajka poche. Na szczęście mamy szybsze i łatwiejsze rozwiązanie od, znanej do tej pory, techniki kręcenia wirów w wodzie z octem. Polecamy zaopatrzyć się w specjalne naczynie – pojemnik Joseph Joseph M Cuisine który pozwali na przygotowanie jajka dosłownie w minutę. Wystarczy wbić zawartość skorupki do pojemnika, wstawić do kuchenki mikrofalowej i nałożyć pokrywkę.

 

Naczynie do pieczenia plastrów boczku

 

 

Wielu z nas nie wyobraża sobie porannej jajecznicy bez chrupiącego boczku. Jak go szybko przyrządzić, by nie ociekał tłuszczem? Karbowany talerz ze specjalnego sylikonu od firmy Lekue ułatwi ci zadanie i odmieni śniadaniowy stół. Potrzebujesz zaledwie 3-4 minut, by z twojej mikrofalówki wyjąć idealnie przygotowany boczek, który dodasz do sałatki czy podasz w formie pysznych chipsów. Warto dodać, że naczynie jest wyjątkowo łatwe w czyszczeniu i przechowywaniu.

 

Zestaw do pieczenia chipsów

 

 

Paryska firma Mastrad znana jest przede wszystkim z produkcji innowacyjnych akcesoriów dla kucharzy-hobbystów. Nic więc dziwnego, że w jej ofercie hitem stał się zestaw do smażenia domowych chipsów – bez tłuszczu i niezdrowych dodatków. W skład kompletu wchodzą dwie tace silikonowe do pieczenia oraz mandolina do krojenia perfekcyjnie cienkich plastrów. Wystarczy odsączyć ziemniaki lub inne warzywa, wyłożyć na tacach i umieścić je w mikrofalówce na około 6 minut. Silikon jest odporny na wysokie temperatury i można go myć w zmywarce.

 

Naczynie do gotowania ryżu i kasz

 

Jeśli do tej pory jedynie odgrzewałeś jedzenie w kuchence mikrofalowej, to czas wkroczyć w nową generację gadżetów. Dzięki Lekue Native w kilka minut przygotujesz wszelkiego rodzaju kasze oraz ryże zachowując ich sypkość, a co najważniejsze – minerały i witaminy. Co więcej, estetyczne opakowanie może posłużyć do podawania gotowych produktów bezpośrednio na stół. Prosto, szybko i higienicznie.

 

Miska do przyrządzania popcornu

 

 

Wieczorny seans filmowy bez miski smacznego popcornu? Nie musimy rezygnować z tej smacznej przekąski, kiedy możemy ją przygotować łatwiej i wygodniej niż kiedykolwiek. Specjalny zestaw od Joseph Joseph M-Cuisine składa się z trzech elementów – pojemnej miski, miarki na kukurydzę oraz pokrywki z otworami. Po wsypaniu ziaren i nałożeniu pokrywki, pozostaje nam jedynie czekać (od 1-5 minut w zależności od mocy mikrofalówki). Gotowy popcorn jest suchy, chrupiący i pozbawiony niezdrowego tłuszczu.