Kochasz kwiaty? Chciałabyś mieć swój prywatny zaczarowany ogród na balkonie lub tarasie, gdzie mogłabyś pielęgnować swoje rośliny? Jeśli tak to nie zastanawiaj się dłużej. Wybierz kwiaty, które będą idealnie pasowały do twojego balkonu i urządź sobie prywatny mini ogród. W dalszej części artykułu: “Zaczarowany ogród – zaczarowany balkon” przeczytasz, o kwiatach, które z całą pewnością będą idealnie pasować do Twojego balkonu i do Ciebie.

Kwiaty balkonowe to bardzo istotny element każdego balkonu. Sprawiają, że budynek przyciąga wzrok, jest kolorowy i żywy. Jednak ich dobór to nie taka łatwa sprawa. Trzeba zwrócić uwagę na ilość światła, nasłonecznienie, nawodnienie oraz wiele innych czynników.

Kwiaty zwisające na balustradzie

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszą się kwiaty zwisające na balustradzie. Przepięknie je ozdabiają, tworząc harmonię – dostają wystarczającą ilość światła oraz nieco zacieniają powierzchnię balkonu. Długie pędy obfite w kolorowe kwiaty sprawiają, że nierdzewna balustrada wygląda niczym ściana z kwiatów. Balkon staje się więc zaczarowanym ogrodem. Aby kwiaty miały pełną swobodę wzrostu najlepiej posadzić je w doniczkach wiszących na balustradzie balkonowej. Ale jakie kwiaty wybrać? Cóż wybór jest ogromny. Poniżej przedstawimy kilka najpopularniejszych gatunków kwiatów, które są piękne i łatwe w utrzymaniu.

Pelargonia

Pelargonie to kwiaty, które możemy dostać w różnych kolorach. Kwiaty te świetnie nadają się na balkony i tarasy. Idealnie wyglądają w pojedynkę ale także w połączeniu z innymi kwiatami.

Begonia

Begonie to piękne kwiaty, jednak nie na balkony o dużym nasłonecznieniu. Kwiaty te są bardzo delikatne, a intensywne promienie UV mogą poparzyć ich liście, a w konsekwencji kwiaty zwiędną.

Surfinia

Surfinie to jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych. Występują w wielu odmianach oraz kolorach. Pędy tych roślin bogate są w kwiaty dzięki czemu nie trzeba wiele rozsad, aby balkon był bogaty w kwiaty.

Powyżej przedstawiliśmy 3 najpopularniejsze rodzaje kwiatów balkonowych. Wszystkie te rośliny idealnie pasują zarówno do tradycyjnych balkonów jak i nowoczesnych tarasów. Kwiaty te pięknie wyglądają na tle balustrad szklanych jak i tych tradycyjnych metalowych. Każdy z tych kwiatów łatwo przyjmuje się w doniczce, nie wymaga specjalnych odżywek, a podlewanie nie jest konieczne kilka razy dziennie.

Rośliny te to połączenie piękna i prostoty, co lubi chyba każda Pani Domu. Dzięki tym kwiatom balkon zacznie tętnić życiem, a odpoczynek przy kawie na świeżym powietrzu będzie dużo przyjemniejszy.